Filmy seniorów inspirowane epidemią i spotkanie z ich twórcami! Wydarzenie ONLINE

Filmy seniorów inspirowane epidemią i spotkanie z ich twórcami! Wydarzenie ONLINE

Zakończyły się warsztaty filmowe dla seniorów z całego kraju, inspirowane powieścią „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego. Zajęcia online poprowadził Łukasz Kamil Kamiński, reżyser, montażysta i animator. Dziś zapraszamy na podsumowanie projektu i prezentację filmów, które zrealizowali seniorzy w ramach spotkań online. 

Inspiracja? Historii epidemii zarazy w średniowiecznej Francji

Inspiracją dla seniorów była powieść „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego, w której wydarzenia osnute są wokół historii epidemii zarazy w średniowiecznej Francji. Powieść stała się punktem wyjściowym do pracy filmowej wokół zagadnień związanych z wolnością osobistą oraz relacjami międzyludzkimi w obliczu sytuacji kryzysowej. Grupa pracowała pod kierunkiem Łukasza Kamila Kamińskiego.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Wydarzenie online: pokaz filmu i spotkanie z twórcami

W ramach wydarzenia online odbędzie się pokaz dwóch krótkich filmów zrealizowanych przez uczestników zajęć oraz spotkanie online z twórcami. Dwie 7-osobowe grupy seniorów z różnych miejscowości w Polsce pracowały na przestrzeni 10 spotkań w okresie lipiec-wrzesień 2020. Uczestnicy zajęć uczyli się podstaw filmowania smartfonami, tworzyli koncepcję na krótkie formy filmowe i realizowali zdjęcia filmowe. Seniorzy stworzyli wspólnie filmy dotyczące ich życia w czasach pandemii koronawirusa.

Reklama Reklama PolisyTravel

Wydarzenie na Facebooku. Jak dołączyć?

Wystarczy kliknąć TUTAJ. Można zadeklarować swój udział, wyrazić zainteresowanie, udostępnić wydarzenie swoim znajomym. A 16 września dołączyć pod tym samym linkiem , obejrzeć filmy i spotkać się z twórcami.

Realizacja projektu zwieńczona prezentacją i upowszechnieniem dwóch filmów w sieci, przyczyni się do wzbogacenia kultury o wątki inspirowane polską literaturą i zmiany stereotypowego obrazu seniora. Projekt realizowany jest w ramach stypendium „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia były bezpłatne dla uczestników.

Ruszają warsztaty filmowe dla seniorów. Nabór ogólnopolski!

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds