Filmy seniorów inspirowane epidemią i spotkanie z ich twórcami! Wydarzenie ONLINE

Filmy seniorów inspirowane epidemią i spotkanie z ich twórcami! Wydarzenie ONLINE

Zakończyły się warsztaty filmowe dla seniorów z całego kraju, inspirowane powieścią „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego. Zajęcia online poprowadził Łukasz Kamil Kamiński, reżyser, montażysta i animator. Dziś zapraszamy na podsumowanie projektu i prezentację filmów, które zrealizowali seniorzy w ramach spotkań online. 

Inspiracja? Historii epidemii zarazy w średniowiecznej Francji

Inspiracją dla seniorów była powieść „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego, w której wydarzenia osnute są wokół historii epidemii zarazy w średniowiecznej Francji. Powieść stała się punktem wyjściowym do pracy filmowej wokół zagadnień związanych z wolnością osobistą oraz relacjami międzyludzkimi w obliczu sytuacji kryzysowej. Grupa pracowała pod kierunkiem Łukasza Kamila Kamińskiego.

Wydarzenie online: pokaz filmu i spotkanie z twórcami

W ramach wydarzenia online odbędzie się pokaz dwóch krótkich filmów zrealizowanych przez uczestników zajęć oraz spotkanie online z twórcami. Dwie 7-osobowe grupy seniorów z różnych miejscowości w Polsce pracowały na przestrzeni 10 spotkań w okresie lipiec-wrzesień 2020. Uczestnicy zajęć uczyli się podstaw filmowania smartfonami, tworzyli koncepcję na krótkie formy filmowe i realizowali zdjęcia filmowe. Seniorzy stworzyli wspólnie filmy dotyczące ich życia w czasach pandemii koronawirusa.

Wydarzenie na Facebooku. Jak dołączyć?

Wystarczy kliknąć TUTAJ. Można zadeklarować swój udział, wyrazić zainteresowanie, udostępnić wydarzenie swoim znajomym. A 16 września dołączyć pod tym samym linkiem , obejrzeć filmy i spotkać się z twórcami.

Realizacja projektu zwieńczona prezentacją i upowszechnieniem dwóch filmów w sieci, przyczyni się do wzbogacenia kultury o wątki inspirowane polską literaturą i zmiany stereotypowego obrazu seniora. Projekt realizowany jest w ramach stypendium „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia były bezpłatne dla uczestników.

Ruszają warsztaty filmowe dla seniorów. Nabór ogólnopolski!

Redakcja
Kategorie
Udostępnij