Senioralni. Poznań 2020. ZAPOWIEDŹ

Senioralni. Poznań 2020. ZAPOWIEDŹ

Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu rozpoczęło przygotowania do kolejnej, dziesiątej już edycji cyklu wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom miasta – „Senioralni. Poznań”. Cykl zaplanowany został w dniach 5-15 października. Centrum pracuje nad tym, aby tegoroczna oferta była ciekawa i przede wszystkim bezpieczna dla seniorów.

Inauguracja „Senioralnych” będzie miała zupełnie inny charakter niż dotychczas. Centrum wraz z Gabinetem Prezydenta oraz Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu planuje pod koniec września odsłonięcie muralu o tematyce senioralnej w miejskiej przestrzeni. Do jego przygotowania zaangażowani zostaną seniorzy skupieni wokół Uniwersytetu Artystycznego Trzeciego Wieku. W programie „Senioralnych” znajdą się wykłady, warsztaty, konsultacje i wydarzenia kulturalne, przygotowane we współpracy z partnerami – instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi. W tym roku część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, część – online. Aktualne informacje na temat cyklu „Senioralni. Poznań 2020” pod linkiem TUTAJ.

Senioralni. Poznań 2020 atrakcyjni i bezpieczni

Będzie inaczej, nieco krócej, jednak sercem jesienią jesteśmy zawsze z seniorkami i seniorami – i to się nie zmieni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to wyjątkowo trudny czas na organizację tego typu wydarzeń, jednak zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie. Chcielibyśmy, żeby w nowej rzeczywistości oferta „Senioralnych” była równie atrakcyjna. I co najważniejsze – bezpieczna. Planujemy zaproponować seniorkom i seniorom nowe tematy i formy spotkań. Mural, którego odsłonięcie w symboliczny sposób zainauguruje tegoroczny cykl, ma podkreślić obecność osób starszych w życiu naszego miasta. Mamy nadzieję, że wszystkie plany uda się zrealizować, jednak jesteśmy całkowicie zależni od sytuacji epidemiologicznej. – mówi Wojciech Bauer, Dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Senioralni Poznań

Senioralni Poznań

 

 

 

 

 

Senioralni.Poznań 2019

Poznań ma nową Radę Seniorów

 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.