Senioralni. Poznań 2020. ZAPOWIEDŹ

Senioralni. Poznań 2020. ZAPOWIEDŹ

Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu rozpoczęło przygotowania do kolejnej, dziesiątej już edycji cyklu wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom miasta – „Senioralni. Poznań”. Cykl zaplanowany został w dniach 5-15 października. Centrum pracuje nad tym, aby tegoroczna oferta była ciekawa i przede wszystkim bezpieczna dla seniorów.

Inauguracja „Senioralnych” będzie miała zupełnie inny charakter niż dotychczas. Centrum wraz z Gabinetem Prezydenta oraz Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu planuje pod koniec września odsłonięcie muralu o tematyce senioralnej w miejskiej przestrzeni. Do jego przygotowania zaangażowani zostaną seniorzy skupieni wokół Uniwersytetu Artystycznego Trzeciego Wieku. W programie „Senioralnych” znajdą się wykłady, warsztaty, konsultacje i wydarzenia kulturalne, przygotowane we współpracy z partnerami – instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi. W tym roku część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, część – online. Aktualne informacje na temat cyklu „Senioralni. Poznań 2020” pod linkiem TUTAJ.

Senioralni. Poznań 2020 atrakcyjni i bezpieczni

Będzie inaczej, nieco krócej, jednak sercem jesienią jesteśmy zawsze z seniorkami i seniorami – i to się nie zmieni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to wyjątkowo trudny czas na organizację tego typu wydarzeń, jednak zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie. Chcielibyśmy, żeby w nowej rzeczywistości oferta „Senioralnych” była równie atrakcyjna. I co najważniejsze – bezpieczna. Planujemy zaproponować seniorkom i seniorom nowe tematy i formy spotkań. Mural, którego odsłonięcie w symboliczny sposób zainauguruje tegoroczny cykl, ma podkreślić obecność osób starszych w życiu naszego miasta. Mamy nadzieję, że wszystkie plany uda się zrealizować, jednak jesteśmy całkowicie zależni od sytuacji epidemiologicznej. – mówi Wojciech Bauer, Dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Senioralni Poznań

Senioralni Poznań

 

 

 

 

 

Senioralni.Poznań 2019

Poznań ma nową Radę Seniorów

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds