Wystawa fotograficzna „Podwójne widzenie” Michała Łagody

Wystawa fotograficzna „Podwójne widzenie” Michała Łagody

Fotografia przekazuje więcej informacji niż tekst, to spora umiejętność czytać fotografie.

Fotografia

podwójne widzenie

Wystawa fotograficzna „Podwójne widzenie” Michała Łagody

Michał na co dzień zajmuje się fotografią i lubi to zajęcie. Jednak każda praca, nawet ta ulubiona, zaczyna stawać się nużąca. Wtedy pojawiają się pytania. Jednym z takich pytań dręczących fotografa jest, jacy naprawdę są ludzie oglądani na fotografiach. Zdjęcia na portalach społecznościowych to zwykle reklama cudownej zabawy. Wakacje pod palmą, cudowne potrawy, szampańska zabawa. Tak jak kolorowy magazyn z fotografiami modelek nie przystaje do codzienności, tak i nasze fotografie zamieszczane na portalach, to tylko ułamek życia. Uśmiechnięte selfie to zdecydowana większość tego, co znajdziemy na Instagramie czy Facebooku. Jacy jesteśmy naprawdę? Przekonacie się w CK Zamek w Leśnicy.

Fotografia

historia spojrzeń

Historia spojrzeń

Na strychach i w piwnicach, a czasami w rodzinnych albumach przetrwały zdjęcia z pierwszych lat po wojnie i z kolejnych dekad, mieszkańców Leśnicy. Zdjęcia szkolne, z występów w amfiteatrze, zdjęcia wykonane podczas zajęć kółka fotograficznego. Teraz zostały oprawione i wystawione w holu Centrum Kultury Zamek. Możecie poszukać znajomych, możecie sobie przypomnieć sobie młode szkolne lata. Czy warto ? Sami zdecydujecie. Wstęp wolny. A może ktoś jeszcze posiada w sepetach fotografie z Leśnicy? Prześlijcie skany do CK Zamek, zobaczy je wtedy więcej osób.

„Kultury świata”

Cykliczne spotkania w Centrum Kultury Zamek. Opowieści, filmy, fotografia i pokazy slajdów prezentowane przez podróżników z najdalszych zakątków świata. Spotkania z podróżnikami, kulturą innych narodów, cieszą się sporym zainteresowaniem.
Jednym z przejawów dorobku kulturalnego są oczywiście pieśni i piosenki. Tych, co lubią śpiewać, chór Ballada zaprasza do udziału w koncertach, próbach, wspólnej zabawie. To świetne zajęcie dla aktywnych seniorów, spotkania w poniedziałki.

Fotografia

rysunki Pawła Piechnika

Zamek we wrocławskiej Leśnicy

Był lokowany przez piastowskich książąt w XII wieku na szlaku między zamkami we Wrocławiu i Legnicy. Wojny i przebudowy ukształtowały obecną bryłę. Barokowe wnętrza zostały wypalane już po wojnie, w 1953 roku, gdy budynek stał opuszczony. Historię zamku obejrzycie na rysunkach Pawła Piechnika.

Teraz to ważne miejsce dla miejscowej społeczności, pełni funkcję domu kultury i centrum aktywności lokalnej. Warsztaty dla dzieci i młodzieży, prelekcje i wystawy dla dorosłych, a także doroczne festyny i festiwale. A fotografia? To zawsze ciekawa pamiątka.
Więcej informacji na stronie tutaj.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds