„Gazeta Senior” sierpień 2023 [8/2023]. Sprawdź, co w numerze?

„Gazeta Senior” sierpień 2023 [8/2023]. Sprawdź, co w numerze?

Sierpniowy numer „Gazety Senior” otwieramy 83. urodzinami lalki Barbie i próbą recenzji filmu, który wywołał wielkie różowe poruszenie. A redaktor Andrzej Wiśniewski rozmawia z Robertem Janowskim, który aktualnie w radiu uczy pogody.

Niewątpliwie ciekawostką dla naszych Czytelników będzie bohaterka okładki sierpniowego numeru „Gazety Senior”, którą do życia powołała sztuczna inteligencja. Starsza kobieta w stylu Barbiecore, która spogląda na nas zza ciemnych okularów, nie istnieje i jest w całości dziełem sztucznej inteligencji. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Finanse Seniora [portfel emeryta]

Portfel emeryta to podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących spraw finansowych, które działy się w lipcu. I zapowiedź tego, co czeka emerytów w sierpniu.

Miniony miesiąc obfitował w ważne wydarzenia, wśród nich m.in. RENTA WDOWIA, czyli obywatelski projekt ustawy złożony w Sejmie. Podsumowujemy także stanowiska poszczególnych partii na temat zmian w emeryturach dla wdów i wdowców. Czy dojdzie do prawdziwego przełomu w polskim systemie emerytalnym?

Spadki i darowizny. Nowe zasady, które obowiązują od lipca, to nowe korzyści! Notariusze z Izby Notarialnej we Wrocławiu przygotowali dla naszych Czytelników obszerny dodatek objaśniający na przykładach, kiedy podatku będzie można uniknąć!

A w sierpniu czekają nas pierwsze wypłaty 14. emerytury oraz ogłoszenie listy darmowych leków dla seniorów 65 plus – terminy sprawdzisz na łamach aktualnego numeru.

Zapowiedź rewolucyjnych zmian w NFZ [Zdrowie i Psyche]

Na ostatniej prostej wdrażania programu leki 65+ pojawiła się legislacyjna „wrzutka” wprowadzająca możliwość refundacji leków bez recepty. Ta zmiana to rewolucja, która wywołała nie lada zamieszanie. Przyglądamy się jej bliżej w sierpniowym wydaniu.

Rewolucyjna zmiana czeka nas także w dyżurach aptek, które mają być finansowane ze środków NFZ. Czy proponowane rozwiązanie zapewni lepszą dostępność usług farmaceutycznych?

O Psyche seniorów nieustająco dba dr Jadwiga Kwiek, która rozłożyła na czynniki pierwsze „NADMIERNE przepraszanie” dość częste zjawisko wśród seniorów. Podpowiada, jak się z tego „wyleczyć”.

Wakacje na półmetku. Ale gdzie się wybrać, aby odpocząć w komfortowych warunkach? Czy nad Bałtykiem można znaleźć plaże przyjazne osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym seniorom? [40 plaż przyjaznych seniorom i nie tylko]. W wakacyjnym numerze nie może zabraknąć przeglądu strojów kąpielowych [10 kostiumów kąpielowych dla sylwetki po 60.]

Reklama Reklama PolisyTravel

Zmiany dla kierowców [Prawo dla seniora]

Prawo jazdy nie dla wszystkich seniorów – swoje propozycje przestawiła Komisja Europejska, wśród nich m.in. badania lekarskie, testy psychologiczne dla 65+, czy kursy dla kierowców 70+. Jakie przepisy obowiązują seniorów w innych krajach? Czy i kiedy polscy kierowcy mogą spodziewać się zmian?

Senior/ka miesiąca [SIERPIEŃ] Modele 60+ wciąż są poszukiwani – zgłaszaj się już dziś!

Poznajcie Sławka Kaczmarczyka i dowiedzcie się, jak Senior Miesiąca [SIERPIEŃ] został dojrzałym modelem?

Masz 60 lat lub więcej i marzysz o świecie mody, reklamy, filmu? To jest właśnie twój moment! Weź udział w akcji „Senior/ka Miesiąca” i pokaż światu, że wiek to tylko liczba, a piękno i pewność siebie nie znają granic. Jak się zgłosić? Instrukcja krok po kroku.

„Gazeta Senior” lokalnie – Swarzędz [Małe ojczyzny]

Maria Orwat zaprosiła do rozmowy Agnieszkę Maciejowicz, Dyrektorkę Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Okazało się, że ta niewielka miejscowość organizuje wielkie rzeczy dla seniorów.

Setny jubileusz, czyli 100 lat harmonii i dźwięków w wykonaniu Męskiego Chóru Echo z Ostrowa Wielkopolskiego opisał Kazimierz Nawrocki.

Kino dla Seniora i wspólne wyjścia na filmy [Kultura]

#reklama

Sezon ogórkowy w kulturze? Nie w kinie dla seniora! Sierpniowe spotkania w Nowych Horyzontach DLA SENIORA rozpocznie pokaz nowego filmu autora włoskiego przeboju „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese.
„Pierwszy dzień mojego życia” to adaptacja jego własnej powieści i wzruszająca historia o trudnych chwilach w życiu oraz potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. W sumie na seniorów czeka aż 9 arcyciekawych propozycji kinowych PROGRAM [sierpień].

Kolejne wspólne wyjścia do kina na „Pierwszy dzień mojego życia” już dziś 2 sierpnia godz. 17.45, 20.15 oraz 3 sierpnia godz. 17.45 i 20.15. Zapraszamy po odbiór bezpłatnych zaproszeń (każde dla 2 osób) do Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikańskim 6 (pok. 15) od 9 do 15.
Zachęcamy do śledzenia Facebook’a, gdzie informujemy m.in. o wspólnych wyjściach na najlepsze kinowe premiery! Zaprasza „Gazeta Senior” i Aurora Films.

Jak uzyskać dostęp do numeru sierpniowego „Gazety Senior”

Dostęp do sierpniowego numeru Gazety Senior oraz 11 kolejnych numerów uzyskasz, kupując roczną prenumeratę – cyfrową (48 zł za cały rok – 12 numerów), lub drukowaną (108 zł za cały rok – 12 numerów). Dostępne pakiety prenumeraty porównasz tutaj. Roczną prenumeratę „Gazety Senior”:

Gazeta Senior okładka numer 08/2023

Gazeta Senior numer sierpień 08/2023

Zobacz również: 

„Gazeta Senior” lipiec 2023 [7/2023]. Sprawdź, co w numerze?

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds