Sezon ogórkowy w kulturze? Nie w kinie dla seniora! [PROGRAM SIERPIEŃ]

Sezon ogórkowy w kulturze? Nie w kinie dla seniora! [PROGRAM SIERPIEŃ]

Kino Nowe Horyzonty udowadnia, że świat kina wydaje udane plony przez cały rok, a wakacyjny czas najlepiej spędzić w cieniu sali z najnowszymi filmami. Jakie tytuły zobaczymy w najbliższym czasie w ramach cyklu Nowe Horyzonty dla Seniora?

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kino dla Seniora w KNH [sierpień]

Sierpniowe spotkania rozpocznie pokaz nowego filmu autora włoskiego przeboju „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese. „Pierwszy dzień mojego życia” to adaptacja jego własnej powieści i wzruszająca historia o trudnych chwilach w życiu oraz potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

We włoskich klimatach pozostaniemy również dzięki „Nostalgii”, gdzie pośród ciasnych uliczek dzielnicy Neapolu, reżyser Mario Martone rozegrał psychologiczny thriller o konfrontacji przeszłości z bolesną teraźniejszością. Na kraniec Europy zaprowadzi nas też jeden z najciekawszych hiszpańskich reżyserów Rodrigo Sorogoyen. Nagrodzone dziesięcioma Nagrodami Goya „Bestie” to niepokojąca opowieść o sąsiedzkim konflikcie, która stawia pytanie o to, czy życie w dużym mieście nie jest, aby bezpieczniejsze. Z tematem niełatwych relacji z najbliższym otoczeniem mierzy się także komediodramat „Mój sąsiad Adolf”. Zabawny, a jednocześnie poruszający film z Udo Kierem w roli głównej, to historia o mierzeniu się z własnymi demonami, odkrywaniu mrocznych tajemnic i poszukiwaniu sprawiedliwości.

Sierpniowy program Nowych Horyzontów dla Seniora uzupełnia również kino dokumentalne. Na wielkim ekranie zobaczymy między innymi „Świat po pracy”, jeden z najpopularniejszych tytułów tegorocznego Festiwalu Millennium Against Gravity, w którym mistrz kina dokumentalnego Erik Gandini („Szwedzka teoria miłości”) wyrusza w podróż po świecie, żeby lepiej zrozumieć znaczenie pracy w naszym życiu. Z kolei „Wózkers” i „Bitwa wrocławska” to dokumenty osadzone w lokalnej historii miasta i wspomnieniach. Za sprawą pierwszego z nich poznamy bliżej postać wyjątkowego wrocławskiego aktywisty i społecznika, Bartka „Skrzyni” Skrzyńskiego. Drugi tytuł, oparty na niepublikowanych do tej pory materiałach archiwalnych i zaskakujących spotkaniach po latach, to opowieść o genezie, przebiegu i konsekwencjach największej w historii Polski manifestacji ulicznej stanu wojennego.

PROGRAM Nowe Horyzonty dla Seniora [sierpień]

2 sierpnia (środa) „Pierwszy dzień mojego życia”, reż. Paolo Genovese

4 sierpnia (piątek) „Mój sąsiad Adolf”, reż. Leon Prudovsky

9 sierpnia (środa) „Moja zbrodnia”, reż. François Ozon

11 sierpnia (piątek) „Świat po pracy”, reż. Erik Gandini

16 sierpnia (środa) „Wózkers”, reż. Jarosław Perduta

18 sierpnia (piątek) „Mavka i strażnicy lasu”, reż. Oleh Malamuzh, Oleksandra Ruban

23 sierpnia (środa) „Nostalgia”, reż. Mario Martone

25 sierpnia (piątek) „Bestie”, reż. Rodrigo Sorogoyen

30 sierpnia (środa) „Bitwa wrocławska”, reż. Beata Januchta

Reklama Reklama PolisyTravel

Bilety do kupienia w kasach i na kinonh.pl


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

WAKACJE z mistrzami w Kinie Nowe Horyzonty lipiec-sierpień [REPERTUAR]

„Pierwszy dzień mojego życia” w reżyserii Paolo Genovese [w kinach od 21 lipca]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds