Gazeta Senior wydanie wrzesień 09/2021

Przed nami wrześniowe wydanie „Gazety Senior”. Tradycyjnie jesień będzie należeć do seniorów. To czas kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ten przypada 1 października, Europejski Dzień Seniora – 20 października, a Światowy Dzień Seniora świętować będziemy 14 listopada. Jesienne celebrowanie rozpoczynamy od hucznie zapowiadających się Dni Seniora Wrocław 2021. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dni Seniora – Wrocław 2021, 8 września br. na Wrocławskim Rynku, uroczyście zainauguruje Felicjan Andrzejczak z Zespołem. „Warto tu być” zachęca gwiazda Dni Seniora, a także organizatorzy WCRS-WCS, prezydent Wrocławia i seniorzy ze stolicy Dolnego Śląska. Szczegółowy harmonogram wydarzeń m.in. w „Gazecie Senior” (rozkładówka do wyjęcia). Każdy znajdzie w nim atrakcyjną propozycję dla siebie.

Na okładce

Krzesimir Dębski, znakomity skrzypek jazzowy, dyrygent, kompozytor i aranżer nie zwalnia tempa. O swoich najnowszych przedsięwzięciach, także pozamuzycznych, opowiada w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim. Panowie spotkali się podczas „Markowego Festiwalu”. Gorąco polecamy.

Reklama Reklama PolisyTravel

PRACA dla seniora

Krótki artykuł dot. poszukiwania pracy przez seniorów, który opublikowaliśmy na GazetaSenior.pl w sierpniu, cieszył się sporą popularnością. Postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi bliżej. Okazuje się, że liczba pracujących emerytów rośnie lawinowo. Czy jest to kwestia niskich świadczeń? A może potrzeba zatrzymania nawet najstarszych pracowników w obliczu braku młodych? Sprawdziliśmy, jak zmienił się rynek pracy. Podpowiadamy, jakie możliwości dziś oferuje oraz jak kreatywni są sami seniorzy.

Reklama Reklama SU Bałtyk

PORA NA SENIORA videoblog antypandemiczny

Śledzimy na YouTubie vlog „PoraNaSeniora” założony przez Elżbietę Tomczyk-Miczkę. Doceniamy i kibicujemy,  dlatego postanowiliśmy namówić inicjatorkę przedsięwzięcia do opisania początków swojej przygody w czasie lockdown’u, który paradoksalnie sprzyjał  rozkręcającej się inicjatywie. To historia pasji, determinacji, ale i dobrej zabawy!

Nowe cykle w „Gazecie Senior”

Czytelnicy „Gazety Senior” pokochali cykle, które im proponujemy. Do stałych rubryk „ABC Psychologii dla seniorów” oraz „Na 2 lub 3 głosy” dołączają kolejne. We wrześniowym numerze rusza mini seria artykułów dot. edukacji psychoseksualnej dla dorosłych. Ekspertki – Olga Żukowicz i Klaudia Latosik rozpoczynają od pytania: „Randkowanie po sześćdziesiątce? Co nas powstrzymuje?”. A już w kolejnym wydaniu cykl „Masz do tego PRAWO!” pod patronatem Izby Notarialnej we Wrocławiu.

W aktualnym wydaniu poruszamy także temat emerytur, które wzrosły w wyniku pandemii, ale nie jest to dobra wiadomość dla wszystkich seniorów. I wiele, wiele innych tematów dedykowanych najstarszym.

Kolejny numer „Gazety Senior” ukaże się 29 września.

PRENUMERATA GRUPOWA Gazety Senior 2021

Dziel się tym, co dobre. Dla grupy znajomych, UTW, Klubu Seniora, MOPS’u, apteki, sanatorium, hotelu, sklepu etc. Trzy wygodne pakiety w zależności od potrzeb, już od 99 zł za 6 miesięcy. Zamawiaj bez wychodzenia z domu! Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

Gazeta Senior wrzesień 2021 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds