VI Mistrzostwa Seniorów 65+. Rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

VI Mistrzostwa Seniorów 65+. Rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

Trwają przygotowania do VI Mistrzostw Krakowa Seniorów 65+. Dotychczasowa najstarsza uczestniczka miała 91 lat i startowała w nordic walking. Mistrzostwa Seniorów zaplanowano na 29-30 września br. Blisko 300 seniorów będzie zmagać w aż 10 dyscyplinach.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Seniorzy zostaną zakwalifikowani zgodnie z metryką do odpowiedniej kategorii wiekowej. Dla kobiet i mężczyzn obowiązywać będzie taki sam podział 65+, 70+, 75+ oraz 80+. Zawody zostaną rozegrane na obiektach sportowych KS Bronowianka. Przewidziano również specjalne wyróżnienia – puchar oraz dyplom – dla Centrów Aktywności Seniora za najliczniejszy start w mistrzostwach.

W jakich dyscyplinach będzie można podziwiać zmagania najstarszych mieszkańców małopolski? Badminton, bule, tenis stołowy, ringo, wielobój sprawnościowy, cyklotrial rowerowy, pływanie w stylu dowolnym i biegi na trzech dystansach 300, 600 i 900 m.
W popularnym nordic walking przygotowano pokaz oraz instruktaż z rozgrzewką, po którym nastąpi wymarsz na trasę, a po powrocie start w konkurencji na czas. Na chętnych spróbowania swoich sił w aqua aerobicu czekać będzie pokaz tej dyscypliny i okazja do udziału w treningu.

Do udziału zaproszeni są mieszkańcy gminy miejskiej Kraków, którzy najpóźniej w dniu 29 września br. Ukończą 65 r.ż. Aby otrzymać pakiet startowy (koszulka, bułka, woda) należy zdążyć z rejestracją do 26 września br. Organizator: Małopolskie TKKF, ul. Lenartowicza 14, 32-138 Kraków, e-mail : tkkf@tkkf.com, tel./fax. 12 / 633-26-62

Patronat nad wydarzeniem objęła „Gazeta Senior”.

fot. Zbigniew Popiołek i Śp. Maria Popiołek

Poprzednie edycje:

IV Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds