Jak wybrać idealną sukienkę na wesele dla starszej pani?

Jak wybrać idealną sukienkę na wesele dla starszej pani?

Starsze osoby mają prawo do szczęścia, zabawy i innych przyjemności identycznie jak osoby młode, czy też w średnim wieku. Absolutnie się z tym zgadzamy. Seniorki również lubią pięknie się ubrać. Kiedyś nie miały takiego wyboru w sklepach. Były skazane na babcine ubrania, które pozostawiały wiele do życzenia. Co więcej, takowa odzież tylko dodawała kobietom lat. Obecnie osoby starsze mogą się ubrać jednocześnie właściwie do swojego wieku, a także modnie. Czy na rynku znajdą sukienki, w których mogą pójść na ślub swojej ukochanej wnuczki? Jak najbardziej tak. Za moment to udowodnimy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Materiał reklamowy Answear

Wyjątkowy dzień

Dla każdej babci jest to specjalny dzień. Pewnie z uśmiechem na twarzy wspominają swój ślub i wesele. Są na tyle kochane, że w pierwszej kolejności zwracają uwagę na dobro innych, a dopiero później patrzą na siebie. Po prostu babcie tak mają.

Wnuczkom jednak zależy także na tym, aby ich ukochane babcie pięknie się prezentowały i dobrze się czuły w swoich kreacjach. Jest to przecież dzień, w którym warto błysnąć. Gdy zafundujemy babci fryzjera, a także makijażystkę, to będzie zachwycona swoją metamorfozą. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko właściwej sukienki. Czy jest szansa, aby taką znaleźć w sklepach? Sprawdźmy to.

Czy sukienki na wesele stanowią duży wybór?

Sukienki na wesele to przede wszystkim propozycje dla młodych dziewczyn i kobiet w średnim wieku. Jednak w końcu producenci zaczęli także myśleć o matkach panien młodych, a także babciach. Jakby nie było, ich obecność na ślubie jest bardzo ważna. Są przecież jednymi z ważniejszych gości.

Jakie modele sukienek będą odpowiednie dla seniorek? Na pewno nie są to kreacje wyzywające, krótkie, a także mocno kolorowe. W pewnym wieku należy zachować zdrowy rozsądek. Nie oznacza to jednak, że babcie powinny na siebie naciągnąć czarny worek i tak pójść na wesele. Nic bardziej mylnego.

W przeróżnych sklepach znajdziemy sukienki dostosowane do ich wieku. O ile z dekoltem można zaszaleć, to raczej plecy, ręce i kolana powinny być zasłonięte. Doskonale wiemy, że wraz z wiekiem skóra traci na jędrności i nie wygląda zbyt dobrze. Są jednak kobiety, które po sześćdziesiątce wyglądają znacznie lepiej od trzydziestolatek. Nie jest to zatem takie oczywiste.

Każda z pań, która poszukuje dla siebie kreacji, powinna spojrzeć obiektywnie w lustro. Warto ocenić swoje słabsze strony, a także uwydatnić te mocniejsze. Wybierając właściwy model, jest to jak najbardziej możliwe. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ rzadko kiedy jest tak, że pierwsza sukienka okaże się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Niekiedy trzeba przymierzyć kilka różnych sukienek.

Oczywiście kobieta musi się w wybranej kreacji dobrze czuć. Wybór takiej, która ogranicza jej ruchy, czy też krępuje, nie będzie dobrym wyborem. Co więcej, taka suknia może spowodować, że dana osoba nie będzie się dobrze bawiła na weselu. Nie należy do tego dopuścić.

Zakupy w sieci

Obecne babcie nie przypominają tych, które w sędziwym wieku były w latach osiemdziesiątych, czy też dziewięćdziesiątych. Bez żadnego problemu poruszają się po stronach internetowych, a także robią zakupy. Jest to naprawdę spora wygoda, a już szczególnie, gdy wraz z wiekiem traci się pewną mobilność.

Seniorki na emeryturze mają sporo wolnego czasu, aby znaleźć w sieci dla siebie najlepszą kreację. Gdy poświęcą nieco czasu, to mogą naprawdę szybko wyszukać dla siebie kreację marzeń. Problem polega jednak na tym, że przez Internet nie ma możliwości przymierzenia ubrań. Jest to jedyny minus. Nie musimy jednak się zbytnio obawiać, ponieważ sklepy internetowe oferują możliwość zwrotu pieniędzy, czy też wymiany na rozmiar większy, czy też mniejszy.

Zakupy internetowe ostatnimi latami stały się znacznie prostsze. Wszystko za sprawą tego, że w ofertach sprzedażowych nie tylko są wypisane rozmiary, jak na przykład 38, 40, 42, ale podane są także poszczególne wymiary w centymetrach. Właśnie na nich polecamy się skupić. Niejednokrotnie klasyczne rozmiary pomiędzy dwoma sklepami znacznie się różnią. Co ciekawe, różnica często wynosi nawet kilka centymetrów. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę dużo.

sukienki na wesele

Sukienki na wesele znajdziesz na answear.com

Wybierz sukienkę z wyprzedzeniem

Pomimo tego, że seniorki mają dużo wolnego czasu, to zwykle zostawiają na sam koniec takie ważne kwestie, jak wybór sukienki. Nie jest to zbyt odpowiedzialne. Wybór sam w sobie zajmuje sporo czasu. Co więcej, robiąc zakupy w sieci, musimy poczekać na wysyłkę. Należy się liczyć z tak zwanymi gorącymi okresami, gdy na przesyłkę trzeba nieco dłużej poczekać.

Najlepiej o kreację zadbajmy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu można spać spokojnie, wiedząc, że jest się przygotowanym. Na sam koniec można pozostawić sobie jedynie dobór dodatków, które są dopełnieniem kreacji i w żadnym wypadku nie należy ich traktować jako kwestii drugorzędnych. Bardzo często wszystko jesteśmy w stanie kupić w jednym sklepie. To dopiero jest wygoda. Babcie w czasach młodości mogły jedynie o takich ułatwieniach pomarzyć.


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Senior/ka miesiąca. Akcja „Gazety Senior” i Evergreen Models – agencji modeli dojrzałych

Wojtek Husakiewicz SENIOR MIESIĄCA [MAJ]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds