Gazeta Senior wydanie maj 05/2023

Numer majowy rozpoczynamy rozmową z Kamilem Barczykiem, dyrektorem Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu, który opowiedział nam o budowanym tu Osiedlu Senioralnym Boleslavia. Azyl dla seniorów z gwarancją szpitala to pod wieloma względami wyjątkowa propozycja dla seniorów. Jakie wsparcie może tu uzyskać senior? Czym różni się osiedle senioralne od innych form wsparcia? I najważniejsze, ile to kosztuje.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Finanse seniora

Z tematów finansowych bierzemy pod lupę projekt ustawy o 14. emeryturze. Dowiesz się,  co konkretnie zawiera i czy rozwiązania są korzystne. Pokusiliśmy się także o wstępną prognozę wysokości emerytur po waloryzacji w 2024 i 2025 r.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Sanatorium

Sanatorium to gorący temat z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze potwierdza się, że kolejka do sanatorium w tym roku jest krótsza. Sprawdziliśmy dokładnie, ile wynosi czas oczekiwania w poszczególnych województwach [PRZEGLĄD]. Po drugie, dlatego, że zbliża się planowana na 1 stycznia 2024 r. reforma lecznictwa sanatoryjnego. Branża uzdrowiskowa w liście otwartym skierowanym do Ministra Zdrowia i Prezesa NFZ alarmuje, iż spowoduje ona podział na biednych i bogatych oraz upadek 50% uzdrowisk.

Reklama Reklama PolisyTravel

Akcja Senior/ka miesiąca

Startujemy z akcją Senior/ka miesiąca. W kolejnych wydaniach „Gazety Senior” poznacie seniorów, którzy realizują się w modelingu, reklamie, filmie. Przedstawimy silversów, którzy odnoszą sukcesy w branży do niedawna zarezerwowanej wyłącznie dla młodych. Co więcej, na koniec roku spośród wszystkich kandydatów czytelnicy w drodze głosowania wybiorą seniora lub seniorkę roku. Jeśli i ty chcesz zostać seniorką lub seniorem miesiąca i zadebiutować w branży srebrnego modelingu, zgłoś się do agencji dojrzałych modeli Evergreen Models, z którą realizujemy naszą akcję. A dziś poznajcie Wojtka, senior miesiąca [MAJ].

Prawo dla seniora

Andrzej Wasilewski informuje o ważnych zmianach w prawie, które wywalczyło Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów z Barbarą Szafraniec na czele.
Dowiesz się również, w czym pomocne może być poświadczenia notarialne, oraz jakie zmiany szykują się w prawie pogrzebowym w związku z największą od lat nowelizacją. To tylko część tematów, które poruszamy w majowym wydaniu „Gazety Senior”

Zamówienia na drukowany miesięcznik „Gazeta Senior” z dostawą do domu ruszyły 16 kwietnia i potrwają do 25 maja. Zapraszamy do okienek poczty polskiej w całym kraju. Podpowiadamy także, jak zamówić prenumeratę „Gazety Senior” online. Po jeszcze więcej aktualnych informacji dla seniorów zapraszamy na gazetasenior.pl

„Gazeta Senior” maj 2023 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Okładka Gazeta Senior numer maj 2023 (05/2023)

Gazeta Senior numer maj 2023 (05/2023)


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Jak zamówić prenumeratę „Gazety Senior” do domu przez Internet? [INSTRUKCJA GRAFICZNA]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds