Jeden czy dwa aparaty słuchowe? Kiedy potrzebne są dwa aparaty słuchowe?

Jeden czy dwa aparaty słuchowe? Kiedy potrzebne są dwa aparaty słuchowe?

Badania naukowe oraz protetycy słuchu potwierdzają, że osoby korzystające z aparatów na dwoje uszu lepiej słyszą i rozumieją mowę niż osoby stosujące tylko jeden aparat słuchowy.

Materiał reklamowy Amed Aparaty Słuchowe

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Jak słyszymy?

Słuch jest narządem parzystym. Mamy dwoje uszu, którymi odbieramy dźwięki, a słyszymy „mózgiem”. Obuuszne rozwiązanie słuchowe ma wiele korzyści i poprawia słyszenie na wielu poziomach.

Lokalizacja dźwięku  tzw. kierunkowość słyszenia

Dwa aparaty słuchowe pomagają osobie słyszącej lepiej ocenić, z jakiego kierunku dobiegają dźwięki i w jakiej odległości się od niej znajdują. Mózg, aby szybciej określić kierunek, z którego dochodzi dany dźwięk oraz by lepiej zlokalizować jego źródło, wykorzystuje informacje z obu uszu. Lokalizacja źródła zwiększa bezpieczeństwo użytkownika aparatów słuchowych np. umożliwia prawidłową lokalizację zbliżającego się samochodu.

Dwa aparaty słuchowe a rozumienie mowy

Dwa aparaty słuchowe wspomagają naturalną zdolność mózgu do filtrowania odgłosów w tle. Dzięki temu poprawia się selektywność słuchu, mniej irytują nas dobiegające z otoczenia hałasy i łatwiej nam skupić się na rozmowie. Rozumienie mowy jest kluczowe dla poprawy naszego słuchu.

Dwa aparaty remedium na deprywację słuchu

Proces deprywacji słuchu polega na stopniowym traceniu przez mózg umiejętności „słyszenia” będącego efektem braku pobudzania ucha bodźcem akustycznym. Dwa aparaty słuchowe angażują dwoje uszu, a tym samym pomagają zapobiegać pogorszeniu się umiejętności rozumienia mowy w uchu, które jest pozbawione aparatu. Zapobiegamy w ten sposób dalszemu pogarszaniu się stanu naszego słuchu.

Jeśli odczuwasz problemy z odbiorem dźwięków, wykonaj specjalistyczne badania słuchu. Badaj regularnie swój słuch!

Po więcej informacji zapraszamy do gabinetów Amed Aparaty Słuchowe

Poznań ul. Poznańska 18 a/1, tel. 48 730 554 111; Zalasewo ul. Kórnicka 198 b lok. 7, tel. 48 740 580 111;  Wieleń, ul. Storczykowa 1 tel. tel. 48 609712 803 


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds