KINO DLA SENIORA w grudniu „Ballada o białej krowie” KONKURS zakończony

KINO DLA SENIORA w grudniu „Ballada o białej krowie” KONKURS zakończony

Cykl KINO DLA SENIORA promuje kinematografię wśród seniorów. To inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W grudniu polecamy „Balladę o białej krowie”, w kinach od 3 grudnia br.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Ballada o białej krowie” w Kinie dla Seniora

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona Mina nie może pogodzić się z tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług. Ostrożna początkowo kobieta z czasem nabiera zaufania do Rezy. Nie jest jednak świadoma prawdziwych motywacji, jakie stoją za jego zachowaniem.

„Ballada o białej krowie” to wstrząsająca kameralna opowieść o ludzkim dramacie i poszukiwaniu sprawiedliwości, tam, gdzie o nią wyjątkowo trudno. Reżyserski duet Behtash Saneeha i Maryam Moghaddam (wciela się też w rolę Miny) nawiązuje do najlepszych tradycji irańskiego kina, poprzez lokalną historię opowiadając o uniwersalnych, ponadczasowych wartościach.

Reklama Reklama PolisyTravel

„Ballada o białej krowie” Recenzje

„Wciągająca opowieść o smutku i poczuciu winy”. Eric Kohn, indieWire

„Film w przekonujący sposób pokazuje, jak pozory niewinności stają się pierwszą rzeczą, która zostaje zniszczona w represyjnym reżimie”. Ed Frankl, The Film Stage

„Choć wydaje się, że ta historia stawia maksymalną liczbę przeszkód na drodze bohaterki, w najmniejszym nawet stopniu nie popada w dydaktyzm”. Peter Debruge, Variety

„Mocne studium postaci, podkreślone znakomitą rolą Maryam Moghaddam”. Josefine Algieri, One Room With A View

Reklama Reklama SU Bałtyk

Reżyseria Behtash Saneeha i Maryam Moghaddam

Behtash Saneeha – irański reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się w Shiras. Po ukończeniu studiów na kierunku inżynierii lądowej rozpoczął swoją przygodę z filmem. Pisał scenariusze i reżyserował krótkie metraże, dokumenty, reklamy oraz telewizyjne serie animowane. Jego pełnometrażowy debiut „Risk of Acid Rain” (2015) pokazywany był na trzydziestu festiwalach na całym świecie. Dwa kolejne filmy wyreżyserował do spółki z Maryam
Moghaddam.

Maryam Moghaddam – irańska aktorka, scenarzystka i reżyserka. Urodziła się w Teheranie. Po ukończeniu Performing Arts School w Göteborgu rozpoczęła współpracę jako aktorka ze szwedzkimi teatrami, m.in. Göteborgs Stadsteater. Występowała także w irańskich filmach, m.in. w nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale „Closed Curtain” (2013) Jafara

W kinach od 3 grudnia. Gorąco polecamy! 

Obejrzyj zwiastun do filmu “Ballada o białej krowie”

KONKURS z cyklu KINO DLA SENIORA! Do wygrania PODWÓJNE ZAPROSZENIE DO KINA we WROCŁAWIU.

Konkurs zakończony (aktualizacja 8.12.2021)

Każdy zwycięzca otrzyma jedno podwójne zaproszenie na film pt. „Ballada o białej krowie” do Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław) ważne do 16 grudnia br. Do kina i konkursu zapraszają Wrocławskie Centrum Seniora, Aurora Films oraz „Gazeta Senior”.

Jak wygrać podwójny bilet do kina?
Wystarczy wysłać SMS z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz swoje imię i nazwisko pod numer tel. 533-301-660. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Na odpowiedzi czekamy do wyczerpania zaproszeń lub do 7.12.2021 r.,(wtorek) do g. 16.00.

Pytanie konkursowe
Jakiej narodowości jest współreżyserka filmu i jednocześnie odtwórczyni głównej roli w filmie „Ballada o białej krowie”? (Proszę podać nazwę państwa). Odpowiedź znajdziesz w artykule o filmie powyżej.

Odbiór zaproszenia. Osoby, które poinformujemy sms-owo o wygraniu konkursu, po odbiór nagrody zaprosimy do Punktu Informacyjnego WCRS-WCS pl. Dominikański 6 we Wrocławiu (pon-pt, godz. 9-00-15.00). Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Można je wykorzystać na seans filmu w terminie (3-16 grudnia br.) zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina dostępnym na stronie www.kinonh.pl. W dniu seansu należy wymienić zaproszenie na bilet w kasie kina.

Życzymy miłego seansu
Wrocławskie Centrum Seniora, „Gazeta Seniora” i Aurora Films

Wkrótce zaprosimy czytelników również film Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie, jednego z najciekawszych węgierskich twórców, Bence’a Fliegaufa,  pt. „Im dalej w las, tym więcej drzew”.

Artykuł Partnerski

KINO DLA SENIORA w listopadzie, sprawdź! 

KINO DLA SENIORA w listopadzie “Zło nie istnieje”, “Wszystko zostaje w rodzinie” Zwiastuny VIDEO

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds