Kochasz swoje oszczędności?

Kochasz swoje oszczędności?

Przez inflację zmniejsza się siła nabywcza twoich oszczędności.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Podziel się oszczędnościami

W narodzie jest taka konieczność taki przymus, by z tymi, co mają mniej dzielić się dobytkiem. Ot tak na wszelki wypadek. Może jak mnie stanie się krzywda to inni pomogą?

Przykładem dzielenia się pieniędzmi jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Miliony złotych trafiają do placówek medycznych z tej powszechnej zbiórki pieniędzy. Ludzie z ochotą wrzucają do puszek mniejsze i większe ilości złotówek.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Jesienny czas podarunków

Jesień to czas dzielenia się z innymi. Już od Wszystkich Świętych różne fundacje organizują, a to Świąteczną Paczkę, a to wspólne posiłki dla biednych i potrzebujących. Lubimy się dzielić wspólnym dobrem. Lubimy innym sprawiać radość. Tak działał święty Mikołaj, rozdawał potrzebującym.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Inflacja

oszczędności

oszczędności tracą na wartości, opr. J Dudzik

W tym roku rząd postanowił odbić sobie straty w podatkach z ubiegłego roku i tak pokierował instrumentami finansowymi, że inflacja za listopad osiągnęła przerażające 7,7%. Tak dobrze czytacie prawie 8 procent rok do roku. Oczywiście w zależności od gospodarstwa domowego poziom inflacji może być nawet wyższy. Wszystko zależy od tego co kupujesz.  Twoja inflacja jest inna i możliwe, że wynosi nawet 50%. Sam wiesz, ile mogłeś kupić w sklepie za 50 złotych dwa lata temu, a ile dzisiaj.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

Nie ma sposobu

Odkładanie pieniędzy na zapas w czasie kiedy stopy procentowe są bliskie zeru, wskazuje na brak zdolności do myślenia. Trzymanie pieniędzy na koncie bankowym w czasie gdy inflacja wysoka to tracenie pieniędzy. Zresztą kupowanie to też przekazywanie do państwowej kasy własnych pieniędzy. Im więcej pieniędzy na rynku tym ceny towarów mogą być wyższe. Większość emerytów nie ma problemów z nadmiarem gotówki, zwykle brakuje pieniędzy na bieżące wydatki. Tutaj

Bez oszczędności

Premier zapowiedział, że przejściowo zostaną obniżone niektóre podatki, by ludzie mniej odczuli skutki inflacji. Czyli na rynku pojawi się więcej pieniędzy, a zatem ceny będą mogły rosnąć. Jedynym sposobem, by ceny zaczęły spadać, jest ograniczenie kupowania. Ale jak do tego doprowadzić, kiedy pieniędzy coraz więcej w portfelach i na kontach i tracą na wartości?

Czy kiedy uda się doprowadzić do zmniejszenia inflacji to ceny spadną ? Mało prawdopodobne.

Kupowanie na rabatach to oszczędność

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds