Kolejna aplikacja do WHO (Sieć Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu)

Wrocław od lat realizuje Koncepcję aktywnego starzenia się i dąży do tego, aby mieszkańcy mieli możliwości realizowania się we Wrocławiu w perspektywie całego swojego życia.

Kolejnym ważnym zobowiązaniem na tej drodze będzie dołączenie do Światowej Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu. Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we Wrocławiu, z rekomendacji Wrocławskiej Rady Seniorów zainicjował proces przystąpienia stolicy Dolnego Śląska do tego grona. W zeszłym roku Rada Miasta przyjęła stosowną uchwałę, a 18 maja 2018 r. Wrocław złożył wniosek. Światowa Organizacja Zdrowia (ang. World Health Organization, WHO) przyjęła to tej sieci zaledwie pięć polskich miast: Gdynię, Poznań, Ostrów Wlk, Oborniki Wielkopolskie i Stargard. Trzymamy kciuki za Wrocław.
Obecność w tym gronie to nie tylko wyróżnienie, ale początek poważnego zobowiązania miasta do wymiernych działań na rzecz osób starszych.

źródło: Gazeta Senior 5.2018

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds