Konkurs „Historie Seniorów”. Nagrody: 1500 zł, 800 zł i 500 zł!

Jeszcze do końca października można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie „Historie Seniorów” w ramach programu społecznego „Adamed dla Seniora” i zainspirować własną aktywnością innych. Na laureatów czekają nagrody pieniężne, a wybrani Seniorzy otrzymają zaproszenie do współpracy przy nowo powstającym blogu.


Konkurs skierowany jest do wszystkich Seniorów prowadzących aktywny tryb życia. Organizatorzy czekają na opisy aktywnych form spędzanie czasu, takich jak: zajęcia sportowe, podróże, czy spotkania ze znajomymi. Przesłaniem zgłoszenia powinna być „recepta” na aktywne życie. Wszystko po to, by zachęcić do działania innych.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie  www.adameddlaseniora.pl/konkurs oraz przesłać zgłoszenie. Powinno ono zawierać krótki opis własnej historii oraz zdjęcie. Dla autorów najciekawszych opisów przygotowano nagrody w wysokości 1500 zł, 800 zł i 500 zł oraz propozycje współpracy przy współtworzeniu senioralnego bloga.
Aktywizacja Seniorów
Zgodnie z prognozami Głównego Urzędu Statystycznego na lata 2014-2050, odsetek osób w wieku 65+ w Polsce wyniesie 18,9% w 2020 r., 24,5% w 2035 r., a w 2050 r. aż 32,7%. Jednak, jak wynika
z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020, osoby
w wieku 65+ poświęcają swoim zainteresowaniom zaledwie 0,5% czasu w ciągu doby, czyli jedynie
8 minut dziennie, co stanowi najniższy wynik w porównaniu do innych grup wiekowych.
Dla większości Seniorów podjęcie działań wykraczających poza ich codziennie potrzeby stanowi wyzwanie. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są oferty nieuwzględniające  ich doświadczeń życiowych i zawodowych, miejsca zamieszkania, możliwości, czy oczekiwań.
Konkurs „Historie Seniorów” powstał, by zebrać i promować informacje o sprawdzonych sposobach na aktywny styl życia, by inspirując się doświadczeniami i historiami innych zmienić swój stylu życia.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds