Kotik Bruno z wrocławskiego ZOO

Kotik Bruno z wrocławskiego ZOO

Młody kotik Bruno, miesięczne szczenię  bawi się w kotniku z opiekunkami.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dziewczyny tak mają, że jak zobaczą młode zwierzę, to od razu zmieniają tembr głosu i chcą je dotykać, głaskać, pielęgnować. Tym bardziej garną się do miesięcznego żwawego kotika afrykańskiego o imieniu Bruno.  Tutaj zobaczycie film.

Bruno, szczenię kotika afrykańskiego

kotika

kotik Bruno, fot. © Jerzy Dudzik

Młody Bruno ma zaledwie miesiąc, a już wie, że jak się zbliży do dziewczyn, które się nim opiekują, to podrapią za uchem, pogłaskają, będą się siłowały. Więc korzysta z przywileju szczenięcia i z każda z opiekunek bawi się wspaniale. Jak na razie Bruno karminy jest przez mamę mlekiem i tak będzie jeszcze kilka miesięcy. A później, już tylko ryby i rybki.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Zaufanie do opiekuna

Przyzwyczajanie młodych zwierząt do opiekunów i do reagowania na imię to zalecane przez ogrody zoologiczne praktyki.  Do obowiązków opiekuna morskich drapieżników, jakimi są kotiki afrykańskie z wrocławskiego ZOO, należy także sprawdzanie stanu zdrowia. W przypadku drapieżników morskich nie jest to łatwe. Dużo bardziej skomplikowane niż z doglądanie drapieżników lądowych. Kotikom co jakiś czas trzeba zajrzeć do paszczy i sprawdzić stan uzębienia. Obejrzeć płetwy, popatrzeć w oczy i zajrzeć do uszu. W naturze zwierzę jest pozostawione same sobie, w ogrodzie zoologicznym już nie.

Patronat medialny Patronat medialny - Multipolisa

Zagroda z kozami

kotika

koza na każde drzewo, fot© Jerzy Dudzik

We wrocławskim ogrodzie to nie jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć młodzież. Tłumnie odwiedzane jest przedszkole, gdzie można za złotówkę kupić karmę i pobawić się w karmienie kóz. Małe kózki i małe dzieci bawią się świetnie pod bacznym okiem rodziców i opiekunów zwierząt. Dorośli także są na wybiegu z kozami uśmiechnięci. Ciekawe dlaczego? Może to sposób na odprężenie po zamknięciu w czasie pandemii.

Turyści i zwiedzający

Sporo zwiedzających, wycieczki kolonistów i mamy z dziećmi wędrują sobie po ogrodzie, zajadają frytki i popijają wysokoenergetycznym brązowym napojem. Co kawałek lody i inne niezdrowe atrakcje. W małpim gaju dzieci są zachwycone. Używają tyrolki, wędrują po szczeblach podniebnych ścieżek na wysokości kilku metrów. W końcu są wakacje, można poszaleć. A zwierzęta, no cóż, trochę się odzwyczaiły od zgiełku zwiedzających przez ten rok ograniczeń i z cienia patrzą sobie, co się dzieje.

Pamiętacie, że seniorzy 75+ wchodzą do ZOO za darmo po pobraniu kuponu w punkcie obsługi klienta. Młodsi  tutaj znajdą cennik.

Ptaszarnia we Wrocławiu zaprasza

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.