Krakowskie Targi Seniora. Szczegóły!

Od 5 do 6 października 2018 r. seniorzy będą bawić się na Targach Seniora w EXPO Kraków. Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja, spotkania z wyjątkowymi gośćmi (m.in. ks. Adamem Bonieckim) oraz debata samorządowa pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Marszałka Małopolski Jacka Krupy. Patronem merytorycznym wydarzenia jest „Gazeta Senior”.

Krakowskie Targi Seniora 2017. Spotkanie z O. Leonem Knabitem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu zwiedzających, w tym roku najliczniej reprezentowana będzie na targach branża zdrowotna. Powstaną specjalne punkty, w których skorzystamy z bezpłatnych badań słuchu (kilka stanowisk), wzroku, badań kardiologicznych, ortopedycznych itp. Promocyjne oferty przedstawią też uzdrowiska i sanatoria.
Konkursy z nagrodami
Do wygrania będzie aż kilkadziesiąt wycieczek krajowych i zagranicznych! W programie bloku turystycznego znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które nabędziemy na stoiskach wraz z dedykacjami autorów. Wśród prelegentów wystąpi m.in. Elżbieta Tomczyk-Miczka – wykładowca, dziennikarka turystyczna, promotorka kulinarna i podróżniczka. Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne.
W promocji turystyki nie mogło zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na część wystawienniczą wjedzie (dosłownie) promocyjnym camperem. Produkty regionalne wraz z promocją turystyczną regionów zaoferują małopolskie gminy.
Koncert Haliny Kunickiej
Na dużej scenie pojawi się zespół Filharmonii Krakowskiej z koncertem muzyki perkusyjnej, odbędzie się pokaz mody dla seniorów Joanny Monasterskiej i zaśpiewa Halina Kunicka. Z piosenkarką zaplanowane jest również spotkanie połączone z promocją książki „Świat nie jest taki zły”.
Na hali wystawienniczej powstanie specjalna strefa warsztatowa, w której odbędą się wykłady zdrowotne, podróżnicze i sportowe (m.in. z jogi, aromaterapii, schorzeń kręgosłupa). Szeroką ofertę kulturalną połączoną z warsztatami, prelekcjami i pokazami zaprezentują muzea, domy kultury, Centra Aktywności Seniorów oraz instytucje miejskie. Nieodłącznym już elementem Targów będą prezentacje wokalnych i artystycznych umiejętności samych seniorów.
Miejsce
II Targi Seniora odbędą się w dniach od 5 do 6 października 2018 r. (w godz. 10.00-17.00) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Impreza będzie miała charakter międzypokoleniowy, organizatorzy zapraszają seniorów wraz z rodzinami. Wstęp jest bezpłatny.
Dojazd
Organizator zapewnia dojazd specjalnie oznakowanymi autobusami MPK z Ronda Czyżyńskiego, Ronda Dywizjonu 308, przystanków: M1 Nowohucka oraz Centralna.

Szczegóły na: www.targiseniora.krakow.pl

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds