Ławeczka mieszkańca. Wrocław zaprasza mieszkańców do zgłaszania zapotrzebowania na ławki w mieście

Ławeczka mieszkańca. Wrocław zaprasza mieszkańców do zgłaszania zapotrzebowania na ławki w mieście

Dla wielu osób, nie tylko seniorów, zbyt mała liczba ławek w przestrzeni miejskiej jest sporym utrudnieniem. Naprzeciw tym problemom wychodzi Wrocław. Prezydent Jacek Sutryk zdecydował się rozszerzyć projekt „Ławeczka mieszkańca”. Tylko w tym roku w ramach programu zamontowanych zostanie około 60 nowych ławek. Już można zgłaszać swoje propozycje ich lokalizacji.

Program „Ławeczka mieszkańca”

Chcemy, by osoby, dla których dłuższe spacery są wyzwaniem, miały po prostu na nie szanse. Dlatego ze wzmożoną siłą przystępujemy do projektu, którego celem jest stworzenie miejsc odpoczynku w tych lokalizacjach, o które będą zabiegali sami mieszkańcy. Stąd mój apel do wszystkich wrocławian – rozejrzyjmy się dookoła i zapytajmy otaczających nas seniorów, czy brak ławki na danym obszarze nie wyklucza ich z załatwienia codziennych sprawunków. Teraz sami możecie wziąć sprawy w swoje ręce i wypełniając odpowiedni formularz, wskazać lokalizację, w której Waszym zdaniem brakuje odpowiedniego miejsca odpoczynku – zachęca do wzięcia udziału w projekcie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Ławki w mieście to jeden z najprostszych sposobów zwiększania dostępności przestrzeni miejskich. Osobom, które mają trudności w przemieszczaniu się, ławka umożliwiająca chwilę odpoczynku, na pewno pozwoli pokonać dłuższą trasę, a tym samym samodzielnie załatwić codzienne obowiązki. W tym roku zdecydowano, że w ramach projektu powstanie około 60 nowych ławek.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Jak zgłosić swoją ławkę?

Swoje propozycje należy zgłaszać poprzez dedykowany formularz na stronie internetowej pod linkiem TUTAJ, wskazując konkretną lokalizację wraz z uzasadnieniem swojego wyboru. Należy pamiętać, że ławka może zostać postawiona wyłącznie na terenach należących do miasta.
Wskazane lokalizacje będą szczegółowo analizowane przez Oficerkę Pieszą oraz Dział Planowania i Analiz Biura Zrównoważonej Mobilności pod kątem użyteczności dla osób o ograniczonej mobilności, zwłaszcza osób starszych. Proponowane lokalizacje będą również weryfikowane pod kątem technicznych możliwości ustawienia ławki, a kolejnym etapem ich realizacji będzie przygotowanie projektu oraz dokonanie niezbędnych uzgodnień.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Do kiedy można zgłaszać zapotrzebowanie na ławeczkę?

Propozycje „Ławeczek mieszkańca” można zgłaszać od 10 lutego do 31 marca 2021 roku. Realizacja zgłoszeń odbędzie się w IV kwartale 2021 roku. Szczegółowy regulamin akcji można znaleźć na stronie https://www.wroclaw.pl/prezydent-wroclawia/laweczka-mieszkanca

Może Cię zainteresować:

Ławki na świecie – sprawdzamy dobre przykłady

Ławki w polskich miastach – raport

Ławki przyszłości – GALERIA

Miasto wygodne dla 8-latków i 80-latków jest dla wszystkich. 8-80 cities i Gil Penalosa inspiruje Wrocław

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds