Marzenia na Nowy Rok

Marzenia na Nowy Rok

Marzenia czasami się spełniają, jednak by mogły się dokonać, należy marzyć.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Po świętach

Powoli mija świąteczne zamieszanie i wracamy do zrównoważonego dnia codziennego. Rutyna powraca. Jeszcze tylko atak mrozu i śniegu i powoli zaczniemy myśleć o wiośnie. Kto ma taką możliwość może sprawdzić, czy pylą już leszczyny. Przyroda nie marzy, przyroda wykorzystuje każdą sprzyjającą możliwość, by się rozmnażać i zajmować coraz to większe terytorium. Czasami te próby pokrzyżuje pogoda, siarczysty mróz zetnie kwiaty.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Marzenia

Warto mieć marzenia. To przyjemne sobie tak porozmyślać co by tu w tym roku nowego poznać lub zdobyć. A może uda się coś nowego i zaskakującego nauczyć? Teraz gdy mamy dostęp do wiedzy całego świata, poznawanie nowych dziedzin nauki jest wyjątkowo łatwe. Kiedyś zdobywanie wiedzy wymagało kupowania lub pożyczania książek, a teraz wszystkie pomoce naukowe na kliknięcie myszki. Świat się skurczył, a może rozszerzył do Internetu?

Reklama Reklama PolisyTravel

Kolekcjonerzy

Kolekcjonerzy mają ułatwione zadanie. Pasją ich życia jest kolekcjonowanie tego co lubią najbardziej. Jedni kolekcjonują „złote myśli”, a inni stemple pocztowe. Obojętne co kolekcjonujesz jeśli nie możesz podzielić się i usłyszeć zachwytów jak też wspaniale udało ci się zebrać wyjątkowo rzadkie egzemplarze to, to twoje kolekcjonerstwo funta kłaków niewarte. Kolekcje muszą trafiać do publicznego oglądu. Dopiero gdy inni kolekcjonerzy zaczną zabiegać o twoje eksponaty, spełnią się twoje marzenia. Moja kolekcja, będziesz mówił z dumą.

Podróżnicy

Niektórym marzą się bajkowe podróże. To dość uciążliwe zajęcie i trochę kosztowne, ale sporo osób marzy o podróżach w zamorskie kraje. Teraz kiedy możemy sobie latać samolotami, podróże stały się wygodniejsze i dostępniejsze. Nie, żeby od razy wybrać się na wyprawę w 80 dni dookoła świata. Może lepiej pomarzyć sobie o burzliwym Atlantyku na Wyspach Zielonego Przylądka w lutym. Ciepło, piasek, hotel, obsługa międzynarodowa i potrawy jak na całym świecie. No, nie jest to najlepsze marzenie. Spróbujmy inaczej. Dubaj miasto złota i klejnotów i apartamenty w hotelu Burdż al Arab. Sprawdziłem ceny. Sorry, nie dla mnie na razie. Chyba żebym coś wygrał w gry losowe, albo znalazł lampę Alladyna. Może wtedy?

Azja

Wiele osób marzy, by zobaczyć Daleki Wschód. Palmy, niebieskie morze ciepło w sam raz i wilgotność powietrza jeszcze do wytrzymania. Daje się oddychać. Ocean Indyjski zwykle posiada plaże z piasku, który nie piecze w stopy. Tropikalne owoce i tropikalne zagrożenia. Miejscowi uwijają się, by sprzedać ci omlet z bananem i kubek napoju z cytrusów. Tam, gdzie turyści tam i stragany i wszystko, co turysta potrzebuje. Świat podróży to gastronomia dostosowana do gustów turystów i handel nastawiony na turystów. Pierwszych kilka lat podróżowania to fascynacja. Później rutyna i zaczynamy kolekcjonować hotele z większą ilością gwiazdek.

Marzenia o luksusie

Śpiewał kiedyś poeta „Cysorz to ma klawe życie”. Trzeba by zapytać cesarza, czy gdy jest zrzucany z tronu, to też ma taką opinię. Luksus mieści się w głowie każdego z nas i może stąd marzenia o luksusie bywają tak różne. Dla jednych najnowszy wypasiony ajfon, dla innych nowe Porsche. Przecież to marzenia, tu nie ma granic. Arabowie pewno marzą o dziewicach, bo to im obiecuje ich wiara. Inny poeta śpiewał „A mnie się marzy kurna chata…”.

Pokój na świecie

Marzeniem wszystkich miss jest pokój na świecie. Tak w każdym razie pokazują to w filmach. Zauważyliście, ile to naszych marzeń ma swoje podłoże w oglądanych filmach? Amerykański sen zaraz po wojnie: to był domek na peryferiach, gromadka dzieci i uśmiechnięta żona czekająca z kieliszkiem Martini na powrót męża z pracy. Milionerzy marzą o milionach. A przywódcy państw?

Marzenia na Nowy Rok

Możecie sobie marzyć do woli. Teraz w okolicach przesilenia zimowego i różnych magicznych wydarzeń może i marzenia się spełniają. To tak z wygraną w totka. Trzeba grać, żeby wygrać. Trzeba marzyć, by marzenia mogły się spełnić. Tak sobie myślę, że marzenia są nawet trochę lepsze od postanowień. Oczywiście możecie sobie postanowić noworocznie, by spełniły się marzenia. Jednak czy to przypadkiem nie będą mrzonki?

Ale się rozmarzyłem.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera

Muzeum Narodowe we Wrocławiu udostępniło nową funkcję na swoim portalu [Muzeum Cyfrowe]

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds