Materace dostępne w Ostrowcu ‒ kiedy stary wymienić na nowy?

Materace dostępne w Ostrowcu ‒ kiedy stary wymienić na nowy?

Wygodny materac to gwarancja spokojnego i zdrowego snu. Z czasem zużywa się i traci swoje właściwości, dlatego należy systematycznie zmieniać materace. Kiedy powinieneś zainteresować się wymianą starego materaca na nowy?

Wymiana materaca ‒ jak często należy kupować nowe posłanie?

Jeśli chcesz szybko zasnąć i przespać całą noc, konieczny jest dobrze dobrany i wygodny materac. O wszystkich właściwościach materaca, które sprawią, że będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, należy pomyśleć na etapie wybierania konkretnego modelu. Z czasem materac zużywa się, tym bardziej że codziennie śpisz w nim przez 7-8 godzin. Szacuje się, że materac należy wymieniać co 5 lat. Najlepsi producenci dbają jednak i o higienę snu, i o jakość wykonania swoich produktów, dlatego materace takich marek jak Hilding objęto gwarancją nawet na 15 lat.

Kiedy wymiana materaca jest konieczna?

  • Materac ma kontakt z potem, martwym naskórkiem, łupieżem i innymi zabrudzeniami, a na jego powierzchni rozwijają się drobnoustroje, takie jak roztocza. To właśnie higiena snu jest jednym z najważniejszych powodów, dla których należy wymienić materac. Jeśli zauważysz na nim przebarwienia albo wyczujesz nieprzyjemny zapach, to najwyższy czas na wymianę materaca albo wypranie zdejmowanego pokrowca. Jeżeli wybrałeś model w pokrowcu, który można prać w domowej pralce, od początku czyść go systematycznie.
  • Rano czujesz dyskomfort i ból pleców, choć dawniej materac zapewniał Ci wygodny sen i przyjemną pobudkę. Powodem jest najprawdopodobniej materac, o ile wykluczyłeś problemy zdrowotne, które powodują ból kręgosłupa.
  • Nierówna powierzchnia materaca świadczy o tym, że pianka zużyła się albo sprężyny zatraciły swoje pierwotne właściwości. Wypoczynek na takim materacu nie jest ani przyjemny, ani tym bardziej zdrowy.
  • Pianka nie wraca szybko do swojego kształtu ‒ to znak, że nie jest już tak sprężysta jak kiedyś, nie podpiera kręgosłupa i innych partii ciała jak dawniej.
  • Materac sprężynowy wydaje dziwne dźwięki, co może sugerować złą pracę sprężyn (ewentualnie uszkodzenie stelaża). Tak zużyty materac nie wspiera kręgosłupa i nie wycisza ruchów osoby śpiącej obok, co powinno być charakterystyczne dla wysokiej jakości materacy sprężynowych.

Wymiana materaca ‒ jak często należy kupować nowe posłanie?

Jak wybrać nowy materac na lata?

Materace sprawdzonej marki, chociażby szwedzkiej Hilding, której historia sięga 1939 roku, z łatwością znajdziesz w Internecie. Zajrzyj np. na Materaceostrowiec.pl albo Materacesuwalki.pl, a przekonasz się, że gwarancja na materace może trwać znacznie dłużej niż standardowe 5 lat użytkowania. 15-letnią gwarancją objęto wkład materaca Hilding Lambda ze sprężynami kieszeniowymi. Model ubrano w antyalergiczny pokrowiec, który można prać w domowej pralce w wodzie o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Równie długa gwarancja dotyczy materaca hybrydowego Hilding Electro w pokrowcu Tencel, który pochłania pot. Pokrowiec można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

Materac jest zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów wyposażenia nie tyle sypialni, ile całego domu. To od niego zależy jakość nocnego wypoczynku, która wpływa na wszystkie aspekty życia. Wyspany człowiek ma dużo energii i łatwiej jest mu się skoncentrować po przespanej nocy. Dobry sen wpływa również na wygląd skóry, przyspiesza przemianę materii i poprawia odporność organizmu na choroby wirusowe. Zalety dobrego snu można wymieniać właściwie bez końca. O wielu przeczytasz na zdrowykregoslup.pl.

Artykuł partnerski

Może Cię zainteresować także:

Materace w Tarnowie – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds