Materace w Tarnowie – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Materace w Tarnowie – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Twardość materaca to parametr, który nieodpowiednio dobrany, może wyrządzić nam ogromną krzywdę. Mowa tu nie tylko o obniżonym komforcie snu, ale również i kręgosłupie, który może zacząć pobolewać. Duże znaczenie ma także rodzaj wkładu, jaki się w nim znajduje. Tylko jak dobrać te parametry tak, by odpowiadały naszym potrzebom?

Materac a jego twardość

Dobrze dobrany materac powinien w jak najbardziej skuteczny sposób odciążać kręgosłup. I to tak, by zapewnić mu wygięcia w literkę „S” — podczas leżenia w pozycji „na wznak”. Natomiast w trakcie leżenia na boku, kręgosłup powinien zachować prostą pozycję. Dzięki temu zmęczony całym dniem kręgosłup będzie mógł się odprężyć. W efekcie wstając rano, będzie on nawet o 3 cm dłuższy! Tylko jak w praktyce możemy dowiedzieć się, jaki materac będzie dla nas odpowiedni? Wbrew pozorom nie trzeba się na nim wcale kłaść. Wystarczy bowiem, że dopasujemy go pod kątem wagi. Znany producent materaców — firma Hilding stworzyła jasną, 4-stopniową skalę twardości swoich produktów, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest tego dokonać!

Materac a jego twardość

Skala twardości materaców

Przedstawiona poniżej skala twardości odnosi się do produktów marki Hilding. Sprawdź aktualną ofertę na te materace w sklepie online materacetarnow.eu lub na materace w sklepie online materacewloclawek.eu. Wiele przydatnych informacji na temat schorzeń kręgosłupa, wywołanych niewłaściwą twardością materaca — możesz poczytać na stronie zdrowykregoslup.pl.

H1 — materac miękki

Tego typu produkt sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, młodzieży i dorosłych, których waga wynosi poniżej 60 kg. Materace miękki zazwyczaj preferują osoby o szczupłej i drobnej posturze ciała. Dlatego najczęściej sięgają po nie kobiety.

H2 — materac średnio-miękki

Jest to najczęściej wybierany spośród wszystkich stopień twardości. Ich stosowanie zaleca się osobom, które ważą pomiędzy 60 a 80 kg. Delikatnie otulają ciało i dostosowują się do jego naturalnych krzywizn.

H3 — materac średnio-twardy

Znakomicie sprawdzają się w przypadku osób o nieco większej sylwetce oraz masie ciała, która nie przekracza granicy 100 kg. Często sięgają po nie również osoby drobniejsze, które wolą spać na nieco twardszym podłożu.

H4 — materac twardy

Produkty o najwyższym stopniu twardości tworzone są z myślą o osobach, które borykają się z nadwagą lub otyłością. Są to materace przeznaczone dla osób, których waga przekracza 100 kg, w związku z czym nie mogą one spać na materac miękkich.

Wybór wypełnienia

Na rynku nie brakuje różnorodnych wypełnień, co widać zresztą na przykładzie firmy Hilding. Oferuje ona m.in. materace piankowe oraz sprężynowe. Pierwsze z nich mogą zostać wypełnione pianką lateksową, która jest polecana zwłaszcza w przypadku alergików. Wykonane z niej materace (np. Hilding Melody) nie gromadzą bakterii ani roztoczy. Wysoko cenione są również pianki termo- i wysokoelastyczne (np. Hilding Boogie i Foxtrot). Osobom, które zmagają się z uporczywymi bólami kręgosłupa, mięśni czy stawów, poleca się natomiast wybór modeli sprężynowych. Wśród nich najczęściej wybieranymi są materace kieszeniowe (np. Hilding Pasodoble i Step), których sprężynki umieszczane są w osobnych kieszonkach. Prawdziwym rarytasem, zwłaszcza dla osób zmagających się z problemami z krążeniem — są materace Pocket Plus (np. Hilding Dance). W dodatku są one modelami o 7 strefach twardości. Są one również znakomitym wyborem dla par, które śpią razem.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds