Materace kieszeniowe Hilding – jedne z najpopularniejszych na rynku

Materace kieszeniowe Hilding – jedne z najpopularniejszych na rynku

Materace kieszeniowe to gwarancja wygody i komfortu snu. Dzięki zmianom technologicznym na etapie produkcji, już nie kojarzą się ze skrzypiącymi łóżkami, z których w niektórych miejscach wystają sprężyny. To wygodne materace, które zapewnią dobrą jakość snu nawet najbardziej wymagającym osobom. Warte uwagi są szczególnie materace Hilding. 

Materace kieszeniowe – charakterystyka w pigułce

Materace kieszeniowe to klasa sama w sobie. Zaliczają się do materacy sprężynowych, ponieważ zbudowane są ze sprężyn, dokładnie z kilkudziesięciu sprężyn, z których każda schowana jest w osobnej kieszeni i pracuje w sposób indywidualny. Dzięki temu materac jest w stanie idealnie dopasować się do kształtu ciała swojego użytkownika. Wspomniane kieszenie mogą być uszyte z różnych materiałów, warto zwrócić uwagę na modele, których kieszenie uszyte są z filcu.

Materace kieszeniowe są twardsze (za sprawą zastosowania w ich budowie kokosa) niż materace piankowe, dlatego lepiej sprawdzają się dla osób wyższych i o większej masie ciała. Posiadają dobrą cyrkulację powietrza i odpowiednio odprowadzają wilgoć z wnętrza materaca, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu we wnętrzu pleśni. Są też ciche, a w niektórych modelach można wyróżnić kilka stref twardości (oznacza to, że sprężyny mają różne długości), co pomaga równomiernie rozłożyć ciężar ciała użytkownika. 

Wśród materacy kieszeniowych Hilding wyróżnia się materac Zorba, który łączy w sobie sprężyny kieszeniowe, piankę lateksową oraz piankę Flexifoam. Posiada on siedem stref twardości, dzięki czemu reaguje na siłę nacisku różnych części ciała, dopasowując się do niego, a co za tym idzie rozluźnia wszystkie mięśnie i pozwala organizmowi na pełną regenerację. Dodatkowym argumentem za wyjątkowością tego materaca Hilding jest pokrowiec Silver, który pozwala na swobodny przepływ powietrza, a co za tym idzie ułatwia wentylację samego materaca.

Materace kieszeniowe czy piankowe?

Zarówno materace kieszeniowe, jak i piankowe cieszą się na rynku dużą popularnością. Są to w końcu wygodne materace, które zapewniają komfort snu swoim użytkownikom. Kluczem do ich sukcesu jest jednak dobre dopasowanie materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak dobrze dobrać materac?

Dobór materaca nie jest sprawą skomplikowaną, ale aby przebiegł gładko, trzeba wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze waga i wzrost. To elementy, które pomogą określić rozmiar i twardość materaca. Kolejna sprawa to pozycja wybierana podczas nocnego wypoczynku. Wiadomo, że można spać na plecach, na boku czy na brzuchu (lub często zmieniać pozycję podczas snu). To, w jakiej pozycji śpi dana osoba, ma znaczenie podczas wyboru materaca. 

Wybierając materac, warto zwrócić uwagę na to czy będzie on przeznaczony dla jednej czy dwóch osób. Każdy człowiek jest inny, dlatego też inaczej wypoczywa. Na rynku dostępne są partnerskie materace Hilding, które uwzględniają potrzeby obojga partnerów. 

Jak osiągnąć pełen komfort snu?

Sen to czas, w którym organizm się regeneruje – można powiedzieć, że ładuje baterię na kolejny dzień. Jeśli coś zaburza sen, to wspomniana bateria nie zostanie w pełni naładowana. Jak temu zapobiec? Jaki jest przepis na dobry sen? Po pierwsze wygodne i dopasowane do indywidualnych potrzeb łóżko: materac plus stelaż, którego zadaniem jest podtrzymanie materaca i zapewnienie mu takich warunków, aby ten mógł funkcjonować jak najbardziej wydajnie. Po drugie odpowiednie ustawienie łóżka w sypialni – z dala od kaloryferów i grzejników, z łatwym dostępem z kilku stron (szczególnie jeśli użytkują go dwie osoby). Po trzecie higiena snu, czyli dbałość o materac, pościel, wymianę powietrza w sypialni, a także przygotowanie ciała na nocny wypoczynek.

Materace kieszeniowe zapewniają duży komfort snu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w których została zastosowana ta technologia, jednak na szczególną uwagę zasługują materace Hilding. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania oraz dbałość o detale.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds