Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

Na stadionie we Wrocławiu, zwanym teraz Tarczyński Arena Wrocław, odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

W ten weekend 4 – 6 marca

Z jednej strony wygasająca zaraza z drugiej wojna w Ukrainie, ale przecież nie możemy z tego powodu zrezygnować z odrobiny rozrywki i wypoczynku. Targi są doskonałym miejscem, by zobaczyć nowości proponowane przez organizatorów turystyki w Polsce i za granicami kraju. Rokrocznie jedno z państw jest wyróżnione tytułem partnera targów.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Partner Międzynarodowych Targów Turystyki

W tym roku partnerem została wybrana Bułgaria. Z sentymentem wielu z nas wspomina jak wspaniałe były wakacje w Bułgarii. Liczyło się stotinki, popijało Ałtaj i obżerało się brzoskwiniami. Kuchnia bułgarska także miała sporo do zaproponowania. Niepowtarzalny smak ledeniczki z grilla, kiuftety i kebabczety. Jednak przebojem była szopska sałatka. By uzupełnić skromne przydziały dewiz, wieźliśmy do Bułgarii plusz i krem Nivea. Do Polski wracały walizki pełne wyrobów ze skóry. Teraz kiedy oba państwa są w Unii Europejskiej, wybieramy zamiast kwater prywatnych hotele o europejskim standardzie. Bułgaria to nie tylko słynne plaże w Złotych Piaskach i Słonecznym Brzegu to także góry. Już zagospodarowane turystycznie.

Reklama Reklama PolisyTravel

Trzynasta edycja

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego odbywa się na terenie wrocławskiego stadionu -Tarczyński Arena. Podróżnicy opowiadają o swoich podróżach, a wrocławscy gastronomowie zapraszają na wyszukane potrawy z egzotycznych krajów. Mnóstwo folderów i map. Oczywiście najwięcej stoisk jest z Polski. Powiaty z całego kraju zapraszają i informują o atrakcjach. Wałbrzych zaprasza do zwiedzania Starej Kopalni, a Złotoryja do sprawdzenia jak wyglądają wygasłe wulkany. Wyspy Kanaryjskie wystawiły kilka stoisk. Prezentuje się Andaluzja i Saksonia. Jest międzynarodowo.

Kulinarne stoiska

Przyprawy i luksusowe przetwory są do nabycia na wielu stoiskach. Oryginalne przyprawy węgierskie i bułgarskie, ale też chleb ze smalcem. Dużo gadżetów i cukierków. Tak promują się wystawcy we Wrocławiu. Kulinarny szlak wina na Dolnym Śląsku to już słynna atrakcja. Wiele osób o tym wie i zachwala. Sporo ludzi odwiedziło targi turystyki pierwszego dania.
Informacje organizacyjne znajdziecie tutaj link 

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Czy w Lubiążu powstanie muzeum Willmanna?

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds