„Każdy ma swoje lato” – komediodramat na trudne czasy (zwiastun) PREMIERA

„Każdy ma swoje lato” – komediodramat na trudne czasy (zwiastun) PREMIERA

„Każdy ma swoje lato” to pokrzepiająca i wzruszająca opowieść o miłości, buncie oraz odkrywaniu siebie. Film został wyróżniony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W głównych rolach brawurowo zagrali Anita Poddębniak i Maciej Grzybowski oraz świetni aktorzy młodego pokolenia. Znany z głośnego „Placu zabaw” Nicolas Przygoda oraz Sandra Drzymalska, którą widzowie mogą kojarzyć m.in. z „Listów do M” czy seriali „W głębi lasu” czy „Belfer”.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Każdy ma swoje lato”

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy.

Dla pierwszych 10 Czytelników Gazety Senior, które w terminie do 9 marca wyślą e-maila o treści „Każdy ma swoje lato” na adres: biuro@mediasenior.pl, mamy darmowe podwójne zaproszenie na seans filmu w Kinie Elektronik w Warszawie. 

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

„Każdy na swoje lato” zwiastun

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Debiut fabularny Tomasz  Jurkiewicza

Film to debiut fabularny cenionego polskiego dokumentalisty Tomasza Jurkiewicza, który został wyróżniony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autor z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, w którym prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.

Jak mówi reżyser filmu: „Niepisana zasada mówi, że pierwszy film trzeba nakręcić o środowisku, które najlepiej się zna. Dlatego osadziłem jego akcję w Trzebini – miasteczku niedaleko Krakowa, w którym się wychowałem. Choć nie jest to autobiograficzna historia opowiada o ludziach, których znam najlepiej i problemach, które są mi bliskie. Moimi bohaterami są zwyczajni – niezwyczajni mieszkańcy prowincji tęskniący za prawdziwymi uczuciami, zrozumieniem i spotkaniem bratniej duszy, którzy często zapominają, że naprawę świata trzeba zacząć od siebie”.

Tomasz Jurkiewicz – urodził się w 1981 roku w Chrzanowie. Reżyser i scenarzysta. Absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w Krakowie oraz Wydziału Reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Ukończył kurs fabularny Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Na swoim koncie ma wiele filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, które zdobyły ponad sto nagród na polskich oraz międzynarodowych festiwalach. „Każdy ma swoje lato” to jego pełnometrażowy fabularny debiut.

Film trafi do polskich kin już 12 marca. Dystrybutorem filmu jest AURORA FILMS.

Informacja prasowa

Może Cię zainteresować: 

Tylko zwierzęta nie błądzą. Nowy film Dominika Molla

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds