Tylko zwierzęta nie błądzą. Nowy film Dominika Molla

Tylko zwierzęta nie błądzą. Nowy film Dominika Molla

Nowy film Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy kina europejskiego, m.in. Denisa Menocheta („Dzięki Bogu”, „Bękarty wojny”), Damiena Bonnarda (’Nędznicy”, „Dunkierka”) oraz Valerię Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”, „Isabelle i mężczyźni”).

Premiera w pandemii także online

W związku z sytuacją panującą w Polsce, dystrybutor Aurora Films wychodzi naprzeciw potrzebom fanów kina i wraz z platformą kin studyjnych MOJEeKINO.PL daje możliwość oglądania swoich filmów także online. Film wejdzie do kin stacjonarnych 6 listopada, natomiast już 1 listopada będzie go można zobaczyć na wirtualnych pokazach przedpremierowych, które odbędą się na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Więcej szczegółów na stronie platformy. Dzięki temu kina mogą zaprosić widzów do swoich wirtualnych sal, które znajdują się właśnie na platformie MOJEeKINO.PL. W tej chwili jest na niej zrzeszonych ponad 40 kin studyjnych z całej Polski. Widzowie, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą pójść do kina stacjonarnego, mają szansę zobaczyć film w zaciszu domowym, i tym samym wesprzeć finansowo swoje ulubione kino korzystając z jego wirtualnej sali. Bilet na seans kosztuje tylko 15 PLN.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

„Tylko zwierzęta nie błądzą” fabuła

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować. Reżyser umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę.

Nowy film Dominika Molla został doceniony na wielu festiwalach filmowych, m.in. na ubiegłorocznym MFF w Tokio gdzie Nadia Tereszkiewicz otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Był także pokazywany na ubiegłorocznym MFF w Wenecji oraz nominowany do tegorocznych Cezarów. Obraz oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela wydanej w 2017 roku.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Dominik Moll reżyser filmu „Tylko zwierzęta nie błądzą”

Dominik Moll – urodził się w 1962 roku w niemieckim Bühl. Reżyser i scenarzysta filmowy. Uznanie przyniósł mu nakręcony w 2000 roku „Harry, twój prawdziwy przyjaciel”. Miał on swoją premierę w konkursie głównym canneńskiego festiwalu i zdobył aż cztery Cezary, w tym dla najlepszego reżysera. Nakręcony pięć lat później „Leming” tylko ugruntował pozycję Molla jako interesującego europejskiego autora, po raz kolejny rywalizując o canneńską Złotą Palmę. Moll z sukcesami współpracuje też z telewizją, czego przykładem są seriale „Tunnel” czy „Eden”.

Filmografia:
2019 Tylko zwierzęta nie błądzą / Seules les Bêtes
2018 Eden (serial TV)
2016 U pana Marsa bez zmian / Des nouvelles de la planète Mars
2013 Tunnel (serial TV)
2011 Mnich / Le Moine
2005 Leming / Lemming
2000 Harry, twój prawdziwy przyjaciel / Harry, un ami qui vous veut du bien
1994 Intimité
1987 Le gynécologue et sasecrétaire (kr.m.)

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

„Tylko zwierzęta nie błądzą” zwiastun poniżej:

Informacja prasowa

Mogą Cię również zainteresować:

Film NADZIEJA nie jest opowieścią o chorobie, ale o miłości. ZWIASTUN

Nikt nie chciał tego filmu. Rozmowa z Aleksandrą Potoczek reżyser filmu “xABo. Ksiądz Boniecki”

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds