„Śmiech bogów” — kolejna inteligentna zagadka kryminalna Aleksandry Marininy. FRAGMENT POWIEŚCI!

„Śmiech bogów” — kolejna inteligentna zagadka kryminalna Aleksandry Marininy. FRAGMENT POWIEŚCI!

Na ten tytuł czekali miłośnicy kryminałów! „Śmiech bogów” to kolejna inteligentna zagadka kryminalna stworzona przez Aleksandrę Marininę i powrót Anastazji Kamieńskiej, bohaterki, której nie sposób nie doceniać.

O czym jest „Śmiech bogów”?

Nastia Kamieńska prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstw dwóch młodych mężczyzn. Szybko odkrywa, że w przeddzień śmierci obaj byli na koncercie zespołu rockowego Bi-Bi-Es i zginęli, ponieważ krytykowali solistkę Swietłanę Miedwiediewą. Zabójca zwany Fanem rzuca mroczny cień na Moskwę. W tym samym czasie biznesmen Rubcow zwraca się z prośbą do komisariatu na Pietrowce o wyjaśnienie, kto pisze do jego córki Żeni dziwne listy. Detektywi wyjaśniają, że dziewczyna otrzymuje je przez pomyłkę – jej niezwykłe podobieństwo do Miedwiediewej sprawia, że zabójca bierze ją za piosenkarkę. Kamieńska podejmuje trudną decyzję. Postanawia filmować kolejne występy zespołu, mając nadzieję, że pośród słuchaczy wypatrzy groźnego zabójcę. Czy uda jej się odkryć jego tożsamość, nim zginą kolejne osoby?

Dlaczego warto sięgnąć po twórczość Aleksandry Marininy?

Aleksandrę Marininę często określa się carycą kryminału. Ogromna popularność jej książek wykroczyła zdecydowanie poza granice rodzinnego kraju. Serię z major Anastazją Kamieńską pokochali m.in. także polscy czytelnicy.

Kryminały Aleksandry Marininy to świetny wybór dla tych czytelników, którzy cenią inteligentne zagadki i chętnie towarzyszą bohaterom w prowadzeniu śledztwa. Urodzona w 1957 roku autorka ukończyła studia prawnicze, a następnie przez prawie dwadzieścia lat pracowała w milicji, gdzie zajmowała się badaniami w dziedzinie kryminologii. Zapewne to właśnie te doświadczenia sprawiły, że autorka z tak dużym realizmem opisuje działania śledczych. Realizm jest mocną stroną twórczości Aleksandry Marininy. Autorka chętnie porusza tematy społeczne, doskonale oddaje realia opisywanych miejsc i czasów. Atutem jej książek są także świetnie wykreowane postaci. Interesujące, autentyczne, takie, z których problemami czytelnik może się łatwo utożsamiać.

Caryca kryminału unika krwawych scen, nasyconych przemocą czy seksem. Nie chce szokować czytelników, chce im dać rozrywkę na wysokim poziomie, inteligentną zagadkę kryminalną oraz ciekawe portrety psychologiczne bohaterów. Dlatego warto czytać kryminały Aleksandry Marininy i warto sięgnąć po „Śmiech bogów”, by przekonać się, co może się wydarzyć, gdy fan zmienia się w fanatyka…

„Śmiech Bogów” Fragment specjalnie dla Czytelników Gazety Senior, czytaj TUTAJ

Artykuł partnerski

Pogodna emerytka, autorka mrocznych kryminałów – HANNA GREŃ. PREMIERA „Piątego przykazania” kolejnego tomu bestsellerowej serii

Najlepsze kryminały na jesień, nie tylko dla seniorów!

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds