Międzynarodowy Dzień Urody

Międzynarodowy Dzień Urody

Lustereczko powiedz przecie i lustereczko mówi „Międzynarodowy Dzień Urody”.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Magia lustra

Spoglądasz do lustra i co tam widzisz? Widzisz, oczywiście to, co chcesz. Raz to będą jakieś niedoskonałości na skórze, innym razem po założeniu okularów zmarszczki i pory. Zdejmujesz okulary i cera znowu gładka i jak ładnie zmatowiona. Żadnych odblasków, jak przez gęstą woalkę. Cud nie lustro.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Dzień Urody

Z tą urodą to same kłopoty. Już Kleopatra je miała i pewno dlatego kąpała się w mleku oślic. Historia, jak większość wie, a tym bardziej historia dbania o urodę, zatacza mniejsze i większe koła i lubi się powtarzać. Jeśli ilość atomów w kosmosie jest stała, to i ilość preparatów służących do zatykania porów skóry powinna być niezmienna. Dlatego jeśli Kleopatra kąpała się w mleku oślic, to te atomy jakoś istnieją i jest to całkiem prawdopodobne, że trafiły właśnie do modnej serii kosmetyków. Kremy nawilżające i odżywiające skórę bez oślego mleka podobno nie działają. Pewno dlatego, jak głoszą legendy, Kleopatra trzymała stado 700 oślic, by na kąpiel starczało. W tym egipskim upale to jeszcze do tych oślic musiał być cały harem dwórek do dojenia, by na kąpiel mleka starczyło i nie skwaśniało.

Dzień Urody

coś słodkiego na poprawę humoru, fot© Jerzy Dudzik

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Zamiana kasy na urodę

„Czerwonej jagody spadają do wody, powiadają ludzie, że nie mam urody”. Pamiętacie pewno tę ludową piosenką o nieskomplikowanej linii melodycznej. Wystarczy trochę pieniędzy i uroda pojawia się na zawołanie, zaraz po zapłaceniu rachunku. Kupujemy urodę w salonach SPA i na wakacjach w salonach masażu, u kosmetyczek i oczywiście u chirurgów plastycznych.

Idealnym miejscem do zamieniania pieniędzy na urodę są oczywiście drogerie. Nic z tych rzeczy, że słowo drogeria kojarzy się, że drogo. W drogeriach jest zwykle bardzo drogo i kosztownie. Z regałów i półek kuszą zapachy i jeszcze te wymyślne kolory i kształty flakoników, puzderek, słoiczków, saszetek i kartoników. To swoisty przejaw rozpusty wzornictwa przemysłowego. Wszystko w drogerii musi wyróżniać się i przyciągać wzrok niczym uroda. Te działania podprogowe są przeznaczone dla kobiecych wzorców wrażliwości na piękno. Im drożej, tym lepiej, to zasada w tej branży i to działa.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Uroda

Do historii weszły wybitne kobiety związane z nauką. Wśród nich jest Maria Skłodowska, Rosalind Franklin od podwójnej helisy DNA,  Maria Goeppert-Mayer noblistka, Augusta Ada King, hrabina Lovelace, ale to Coco Chanel jest kojarzona z modą i urodą. Nawet panowie słyszeli i kojarzą skandalistkę Coco z powodu małej czarnej i wydatków na pachnidło Chanel N°5. Takie życie.

Międzynarodowy Dzień Urody

Data dziewiątego września zapisana cyframi wyraźnie kojarzy się z urodą. Szczególnie jeśli jedna z cyfr zapisana jest w lustrzanym odbiciu. Pytanie, czy gdyby nie było luster i tych wszystkich urządzeń do obrazowania, to uroda w dalszym ciągu zajmowałoby tyle uwagi? Czy bez luster w ogóle istniałaby jeszcze uroda? Te kwestie pozostawię do indywidualnego rozstrzygania w domowym zaciszy przy toaletce, szczególnie w Międzynarodowym Dniu Urody 9 września.

Dzień bez krawata. Jak przeżyć?

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds