Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zwiedzanie i lekcje dla seniorów

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zwiedzanie i lekcje dla seniorów

Odbądź sentymentalną podróż w przeszłość i przypomnij sobie największe polskie hity muzyczne, które do dziś porywają do tańca! Poznaj historię polskiej muzyki rozrywkowej i odwiedź Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na zwiedzających czekają nie tylko wystawy poświęcone historii muzyki w Polsce, ale i warsztaty oraz zajęcia edukacyjne dla seniorów. Dowiedz się więcej!

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Muzeum z duszą

Niestety coraz mniej jest już miejsc, które sprawiają wrażenie, jakby czas się w nich zatrzymał, z drugiej strony na wskroś nowoczesne. Jednym z nielicznych na mapie Polski jest zdecydowanie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Poświęcone nietypowej tematyce, ponieważ w całości przedstawiające losy i historię polskiej piosenki – to miejsce zaskakujące pod wieloma względami. Współczesne i pełne wspomnień – zabierze Cię w muzyczną podróż w czasie. Cofnij się do czasów swojej młodości i odwiedź Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na zwiedzających czekają:

  • Aż 170 godzin nagrań audio i video;
  • Ponad 2 tys. fotografii przedstawiających polskich artystów oraz najważniejszych wydarzeń muzycznych, które zmieniły oblicze polskiej sceny muzycznej;
  • „Muzyczne ściany” wyposażone w dotykowe monitory, w których można obejrzeć nagrania z koncertów, wywiady z gwiazdami i teledyski;
  • Wirtualna szafa z kostiumami gwiazd;
  • Budki karaoke – w których można nagrać dowolnie wybraną piosenkę, a następnie wysłać ją na adres e-mail;
  • Poświęcone polskiej muzyce zbiory muzealne – w tym strefa poświęcona opolskim festiwalom;
  • Sala kinowo–koncertowa – a w niej aktualnie wyświetlamy film „Dobry wieczór, Opole! Festiwal legenda” w reż. Tomasza Knittla;

To jednak jeszcze nie wszystko. Zwiedzający mogą także odwiedzić kuliste pomieszczenia, w których można wysłuchać „Historii Jednego Przeboju”, a także zobaczyć Edukacyjne Studio Nagrań.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Zajęcia i warsztaty dla seniorów Muzeum Polskiej Piosenki

Opolskie Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało znacznie więcej atrakcji. Wiele z nich powstało również specjalnie z myślą o seniorach. Po wcześniejszej rezerwacji można wziąć udział w następujących zajęciach edukacyjnych:

Radość najpiękniejszych lat. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej (1963-1977)

W trakcie warsztatów słuchacze mają okazję przypomnieć sobie największe przeboje artystów, których piosenki królowały na parkietach w latach 60. Co więcej, ta muzyczno-filmowa opowieść połączona jest także z dyskusją o ewolucji estetyki muzycznej. Możliwe jest również rozszerzenie zajęć o kolejne wykłady, czyli:

  • To były piękne dni” – KFPP w Opolu z lat 1978–1990;
  • „Każde pokolenie ma swój czas” – KFPP w Opolu z lat 1963–2021. 

W małym kinie – Piosenki z polskich filmów i seriali

To zajęcia muzyczne, w których trakcie uczestnicy poznają największe filmowe i serialowe przeboje polskiej sceny muzycznej.

Koszt zajęć dla seniorów

Za udział w warsztatach seniorzy zapłacą symboliczne 15 zł. Bilet połączony ze zwiedzaniem kosztuje natomiast 23 zł.

Reklama Reklama PolisyTravel

Ekspozycja stała Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Czy warto wybrać się do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu? Oczywiście, że tak! W zbiorach muzealnych znajdują się m.in. przyznawane w Polsce nagrody muzyczne. Cześć z nich stanowią autentyczne statuetki, które zostały ofiarowane muzeum przez artystów. Wśród nich znajdują się m.in. Fryderyki, Bursztynowy Słowik itd. W kolekcji Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu znalazły się również najciekawsze plakaty, które przed laty informowały o koncertach polskich zespołów i gwiazd estrady. Na wystawach stałych można zobaczyć również wiele przedmiotów, które zostały przekazane przez artystów z całej Polski. Wiele z nim stanowi dość osobiste przedmioty, których nie sposób zobaczyć nigdzie indziej.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Odwiedzający mają również okazję zobaczyć wiele rękopisów, zapisów nutowych oraz festiwalowych folderów. Ponadto będą oni mogli podziwiać również kostiumy sceniczne – a wśród nich kreacje należące dawniej do Alibabek, Steni Kozłowskiej, Jerzego Filara, Bogusława Meca i wielu innych artystów. Nie wspominając o płytach, które również znalazły się w kolekcji Muzeum. Bilety na zwiedzanie ekspozycji stałej kosztują 25 zł (bilet normalny) oraz 18 zł (bilet ulgowy – w tym również i dla seniorów powyżej 65. r.ż.). Grupy minimum 15 osób mogą zakupić również bilety grupowe w cenie 20 zł.

fot. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, fot. Sławomir Mielnik


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco!  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

„Rytmy Casablanki” jedna z najbardziej pozytywnych historii w polskich kinach [VIDEO]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds