Najbardziej efektywny środek do prania – proszek, kapsułki czy płyn?

Najbardziej efektywny środek do prania – proszek, kapsułki czy płyn?

Wielu klientów zastanawia się, jaki środek do prania jest najbardziej efektywny. Na rynku dostępne są kapsułki, proszek, lecz także płyny do prania. Który zatem środek zagwarantuje najlepszy efekt prania?

Materiał reklamowy gazetkowo.pl

Jakich środków używać do prania?

Warto kupić proszek do prania w promocji – gazetkowo.pl oferuje nie tylko dobrą cenę, lecz także wysoką efektywność proponowanych proszków. Porównując wszystkie środki do prania, łatwo zauważyć, że to właśnie proszek jest najtańszą opcją. Ponadto dostępny jest w wielu wariantach. Pozwala także na właściwe dozowanie produktu. Oznacza to, że wykonując pranie ręczne, można wykorzystać adekwatnie mniej proszku, aniżeli w przypadku prania w bębnie pralki załadowanym do połowy. Jednak proszek do prania może doprowadzić do zabrudzenia się pojemniczka w pralce, który będzie wymagał regularnego czyszczenia. Dlatego razem z proszkiem należy korzystać z płynu zmiękczającego tkaniny. Poza proszkiem do prania dużą popularnością cieszą się także kapsułki. W ich przypadku nie trzeba najczęściej korzystać z płynów zmiękczających, natomiast możliwości czyszczące kapsułek nie są gorsze niż proszku do prania. Dlatego z pewnością warto kupić persil, proszek – promocja sprawia, że jego cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

pranie środki do prania

Jakich środków do prania używać

Kapsułki proszek czy płyn do prania?

Dobrze jest mieć w domu zarówno kapsułki, proszek, jak i płyn do prania. Kapsułki dobrze sprawdzają się w przypadku średnich zabrudzeń, ale także w sytuacji, kiedy pragniemy szybko włączyć pranie. Dzięki nim można oszczędzać czas, szybko wkładając je do bębna pralki. Jednak proszek do prania sprawdza się idealnie w sytuacji, kiedy pragniemy wykonać ręcznie pranie drobniejszych rzeczy. W tym celu wykorzystać można także płyn do prania, charakteryzujący się wysoką skutecznością usuwania plam i zabrudzeń. Najczęściej płyn wlewany jest bezpośrednio do bębna pralki. Jest tańszy od kapsułek, a dodatkowo cechuje się bardzo podobnym sposobem usuwania plam. Jednak może mieć dodatkowe ograniczenia funkcyjne, podobnie jak proszek do prania, gdyż nie zawiera kilku różnorodnych substancji. Stanowi dobry kompromis pozwalający utrzymać zarówno ubrania, jak również wnętrze pralki w czystości.

kapsułki płyn i proszek do prania

Kapsułki, płyn czy proszek do prania?

Czyste pranie i piękny zapach

Kupując środki do prania, najczęściej zwracamy uwagę nie tylko na ich cenę, efektywność usuwania plam, lecz także zapach. Każdy marzy o tym, aby jego rzeczy po praniu zachowały świeży i delikatny zapach, który zwiększa komfort noszenia ubrań. Najczęściej proszek do prania posiada bardzo specyficzny zapach – nieutrzymujący się zbyt długo. Dużo lepiej na tym tle wypadają kapsułki do prania, pozwalające uzyskać efekt świeżości oraz delikatnego zapachu. Podobnie w przypadku płynu do prania, który najczęściej także wyróżnia się atrakcyjnym zapachem. Na rynku dostępne są również inne produkty do prania, które pozwalają zachować trwały zapach ubrań. Mogą być to na przykład żele do prania, kulki zapachowe, a także intensywnie pachnące płyny do płukania. Wszystkie wymienione środki piorące wzajemnie się uzupełniają, mają również nieco inne możliwości. Zależy to przede wszystkim od ich składu. Najczęściej jednak osoby, które mają dużą ilość prania silnie zabrudzonego, wybierają proszek do prania, ze względu na jego niską cenę oraz wysoką efektywność działania. Nieco droższym rozwiązaniem są z kolei kapsułki oraz płyn.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds