Obrazy pamięci WYSTAWA podopiecznych Domu Senior+

Plenerowa wystawa Prac Seniorów z Dziennego Domu dla Osób Starszych Senior+ pt. „Obrazy Pamięci”  na wrocławskim rynku potrwa do 30 września. 

Obrazy pamięci WYSTAWA podopiecznych Domu Senior+ Wystawa jest pretekstem do poruszenia trudnego problemu otępienia. Światowy Dzień Choroby Alzheimera obchodzimy 21 września, to doskonała okazja, aby poświęcić chwilę na obejrzenie prac podopiecznych  Domu Senior+, które powstały pod okiem profesjonalnej malarki Anny Nesteruk. Wystawa to także ważne treści edukacyjne na temat choroby i działalności takich placówek jak Dom Senior+. Gorąco polecamy!

Wyjątkowe miejsce Dzienny Dom Senior+

Działalność wrocławskiego domu opieki jest niestandardowa, pisaliśmy o niej na łamach Gazety Senior LINK TUTAJ. Dzienny Dom Senior+ realizuje program według modelu Centrum Spotkań. Jest to nowoczesna forma dziennej opieki stworzona przy współpracy naukowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu z ośrodkami z Holandii, Włoch i Wielkiej Brytanii w ramach międzynarodowego projektu badawczo-implementacyjnego o akronimie MeetingDem. Opracowana forma wsparcia skierowana jest do osób żyjących z otępieniem we wczesnym i umiarkowanym stadium oraz do ich rodzin.

Dzienny Dom Senior+ zajmuje trzy piętra w oficynie Kamienicy pod Aniołami przy ul. Kazimierza Wielkiego. Parter – miejsce spotkań – to kolorowa świetlica z wielkim stołem. Na piętrach znajdują się sale do rehabilitacji ruchowej, pracownia plastyczna, pokoje ze sprzętem do ćwiczeń manualnych i gabinety psychologa. Otwarty od godz. 8 do godz. 16. Podopieczni miesięcznie dopłacają od 100 do 350 zł. Ośrodek jest przeznaczony dla osób 60+ z chorobami otępiennymi w fazie wczesnej i umiarkowanej. Oferuje 25 miejsc. Ośrodek działa przy parafii ewangelicko-augsburskiej, ale przy naborze światopogląd nie ma znaczenia. Są tu prowadzone ćwiczenia z fizjoterapeutą i gimnastyka, warsztaty plastyczne i artystyczne, taniec, zajęcia z psychologiem, ćwiczenia z zakresu treningu umysłu. Goszczą animatorzy kulturalni, policjanci (z pogadankami na temat zasad bezpieczeństwa), odbywają się programy artystyczne i koncerty. Wrocławska placówka jest pierwszą w Polsce, która wprowadziła integrację międzypokoleniową. Obok pensjonariuszy biorą w niej udział dzieci. Dom działa według zasad projektu MeetingDem, opracowanego w Holandii, gdzie istnieje ponad 140 ośrodków dla osób z chorobami otępiennymi.

Oficjalne otwarcie wystawy Obrazy pamięci podopiecznych Domu Senior+ odbyło się 16 września na Wrocławskim Rynku.

Wystawę organizuje Dzienny Dom dla Osób Starszych Senior+ we Wrocławiu, który funkcjonuje w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 Edycja 2017 Moduł II. Oficjalny Patronat nad Wystawą sprawuje Parafia Ewangelicko-Augsburska we Wrocławiu Opatrzności Bożej oraz Miasto Wrocław. Patronat Honorowy objął Wrocławski Uniwersytet Medyczny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Patronat Medialny: Polskie Radio Wrocław oraz Gazeta Senior.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds