Turnusy rehabilitacyjne. Hajduczek w Krynicy-Zdrój – idealne miejsce dla seniora

Turnusy rehabilitacyjne. Hajduczek w Krynicy-Zdrój – idealne miejsce dla seniora

Lokalizacja w pobliżu lasu i zieleni, czyste powietrze i spokojne otoczenie to główne zalety tego miejsca. Ośrodek położony jest u stóp Góry Parkowej. Od krynickiego deptaku dzielą go zaledwie dwa kilometry. Trasę tę można pokonać spacerem w pół godziny lub korzystając z bezpłatnej komunikacji miejskiej, która odjeżdża z przystanku zlokalizowanego tuż przy Hajduczku.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Pobyt w OSW Hajduczku to propozycja zarówno dla osób chcących aktywnie spędzić czas – chodząc z kijami Nordic Walking po okolicznych leśnych ścieżkach, jak i dla tych, którzy chcą wypocząć w ciszy wśród przyrody, skorzystać z zabiegów i kuracji pitnych. W ośrodku goszczą osoby przebywające zarówno na turnusach rehabilitacyjnych, jak i pobytach wczasowych. Hajduczek posiada również ofertę dedykowaną grupom zorganizowanym tj. Uniwersytety Trzeciego Wieku, Amazonki czy koła PZERiI. Około 50 proc. wszystkich rezerwacji w ośrodku dokonywanych jest przez seniorów. Hajduczek jest również partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora i respektuje jej zniżki.

Turnusy rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju

W Hajduczku organizowane są turnusy rehabilitacyjne zarówno pełnopłatne, jak i z dofinansowaniem PFRON. Podczas dwutygodniowego pobytu skorzystamy z 20 zabiegów leczniczych według wskazań lekarza. Zakres zabiegów to fizykoterapia, kinezyterapia, światłolecznictwo oraz masaż leczniczy. Wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu przez wykwalifikowanych specjalistów. Goście mają zapewnione pełne wyżywienie, a urozmaiceniem pobytu jest program kulturalno-rozrywkowy i atrakcje takie jak: ognisko, spacer z przewodnikiem po Krynicy-Zdroju czy wycieczka autokarową po okolicy. Jakie jeszcze atrakcje i udogodnienia przygotowano dla gości?

Hajduczek przyjazny seniorom

W ośrodku seniorzy nocują w wygodnych pokojach z łazienkami i balkonami. Obiekt dysponuje dwoma windami. Na miejscu jest biblioteczka z bogatym księgozbiorem. W okresie wiosenno-letnim można bezpłatnie wypożyczyć leżaki i korzystać z nich np. na balkonie. Dodatkowo bezpośrednio przy ośrodku znajduje się polana z ławkami, gdzie można wypocząć, nie wychodząc nawet poza jego teren.

Atutem jest  również pyszna, domowa kuchnia z możliwością wyboru diety. Posiłki są przygotowywane na miejscu z wykorzystaniem produktów od lokalnych dostawców.

Okoliczne leśne ścieżki zlokalizowane przy ośrodku to okazja do długich, niespiesznych spacerów. Są  także świetnym punktem wypadowym na Górę Parkową. Warto wybrać się również na Jaworzynę Krynicką, by podziwiać piękno Beskidów z najwyższej platformy widokowej w Polsce. Kolejny obowiązkowy punkt to Wieża Widokowa ścieżka w koronach drzew. Obie te atrakcje dostosowane są dla osób o różnej kondycji fizycznej, a bliskość zieleni i czyste górskie powietrze to gwarancja podreperowania zdrowia. Aktywni seniorzy bezpłatnie wypożyczą w Hajduczku kije do Nordic Walking, zagrają w ping-ponga, poćwiczą na mini siłowni, a chętnym ośrodek pomoże zorganizować wycieczki po dalszych okolicach.

Około 2,5 kilometra od ośrodka, w Parku Słotwińskim, znajduje się kolejna atrakcja Tężnia Solankowa. Ciekawostką jest, że przebywanie w tężni można pod względem korzyści zdrowotnych porównać do pobytu nad morzem. Krynica-Zdrój posiada także wiele jaskiń solnych, gdzie seniorzy chętnie relaksują się, jak i zwiększają swoją odporność. Krynica-Zdrój nie bez powodu nazywana jest „perłą polskich uzdrowisk”.

Więcej informacji, rezerwacje pod numerem tel. 18 471 54 08 lub e-mailowo rezerwacje@hajduczek.com.pl

Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy HAJDUCZEK, Ul. Pułaskiego 64, 33-380 Krynica-Zdrój

Artykuł Partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds