Plebiscyt dla aktywnych seniorów. Flexi na XXI

Plebiscyt dla aktywnych seniorów. Flexi na XXI

Flexi na XXI wiek – otwórz się na nowe możliwości. Ruszyła pierwsza edycja plebiscytu „Flexi na XXI wiek”, który powstał z inicjatywy serwisu internetowego Flexi.pl. Portal ten od lat zajmuje się wspieraniem seniorów w kontynuowaniu kariery zawodowej. Ruszyły zapisy, w których będą mogli wziąć udział wszystkie osoby po 50 r.ż., które w dalszym ciągu są aktywne zawodowo. Poniżej zamieszczamy harmonogram plebiscytu oraz wyjaśniamy, czemu ma służyć ta niezwykła inicjatywa!

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Bądź flexi I przełam bariery

Z każdym kolejnym rokiem w Polsce przybywa emerytów – zgodnie z danymi GUS–u tylko w tym roku liczba emerytów zwiększyła się o niemalże 180 tys. w stosunku do poprzedniego roku! Nie każdy emeryt rezygnuje jednak z kontynuowania swojej kariery zawodowej. Z danych GUS–u wynika, że tylko na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba aktywnych zawodowo emerytów zwiększyła się aż o 43%. Stąd tez pomysł na stworzenie plebiscytu Flexi na XXI wiek. Organizatorzy konkursu – serwis internetowy Flexi.pl chce bowiem zachęcić osoby powyżej 50 r.ż. do tego, by nie rezygnowały one ze swojej kariery zawodowej. Celem konkursu jest zerwanie z krzywdzącym stereotypem seniora niezdolnego do pracy oraz samorealizacji. Jak wspominają również organizatorzy konkursu – tym samym chcą oni zachęcić pozostałych seniorów do przełamania barier technologicznych, kulturowych oraz społecznych, które przyczyniają się do wycofania seniorów z życia zawodowego. W tym celu na drodze plebiscytu zostanie wyróżnionych aż 21 osób, które zdaniem czytelników portalu zasługują na tytuł „flexi” (ang. Elastyczny) seniora. Kto więc może w nim wystartować?

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Flexi na XXI wiek – nominacje

Udział w plebiscycie może wziąć udział praktycznie każdy, kto może się pochwalić ukończonym 50 r.ż. Mogą to być zarówno osoby znane w całej Polsce (aktorzy, biznesmeni), jak i ci, którzy promują aktywność wśród osób 50+ na szczeblu społeczności lokalnej. Ważne jest to, by nominowani kandydaci inspirowali do działania swoją postawą i dotychczasowymi osiągnięciami. Dzięki temu zostanie również ukazany wpływ okolenia 50+ na tworzenie współczesnego społeczeństwa. W konkursie wezmą udział 2 głosowania. Nominowani do plebiscytu kandydaci zostaną podzieleni na kategorie: Znani i Lubiani oraz Odkrycia Flexi. Dzięki temu równe szanse ku temu, by zaistnieć, będą miały okazję osoby, które są aktywnie w lokalnych społecznościach.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Flexi na XXI wiek – harmonogram

Akcja odbędzie się na terenie całego kraju, co oznacza, że możesz w niej nominować również osoby z Twojej okolicy. Po kilku tygodniach głosowania internetowego 10-osobowe jury zadecyduje o tym, które z nominowanych postaci zasługują na tytuł „flexi” seniora. W komisji zasiądą m.in. Agnieszka Holland, Ilona Łepkowska, Henryk Orfinger, prof. Zbigniew Lew Starowicz, Tomasz Mikołajczak, ks. Adam Boniecki oraz Dariusz Duma. Zanim jednak dojdzie do ogłoszenia wyników głosowania, konkurs ten odbędzie się w kilku etapach. Oto one:

  • 28 września – 18 października – czas przyjmowania zgłoszeń na stronie internetowej Plebiscytu, sprawdź tutaj: https://plebiscyt21.flexi.pl/
  • 21 października – 20 listopada 2021 r. – głosowanie drogą internetową na Kandydatów,
  • 22 listopada 2021 r. – opublikowanie listy 42 osób, które zdobyły najwięcej głosów w kategorii: Znani i Lubiani oraz Odkrycia Flexi,
  • 23 listopada – 25 listopada 2021 r. – wyłonienie 21 osób, które zdaniem Jury zasłużyło na wyróżnienie „Flexi na XXI wiek”,
  • 1 grudnia 2021 r. – ogłoszenie wyników konkursu oraz wyróżnienie osób, które zdobyły tytuł „flexi” seniora.

Zachęcamy więc gorąco do nominowania swoich kandydatów na stronie internetowej Plebiscytu. Wydarzeniu patronuje “Gazeta Senior”.

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera

Może Cię zainteresować: 

PRACA DLA SENIORA. Kto zatrudnia seniorów, gdzie szukać ofert pracy, ile może dorobić emeryt?

Epidemia wpływa na wysokość przyszłych emerytur. TABLICE trwania życia GUS

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds