Po wakacyjnej przerwie. Co we wrocławskich teatrach we wrześniu

Po wakacyjnej przerwie. Co we wrocławskich teatrach we wrześniu

Dzieci do szkoły, a seniorzy do teatru? Po wakacyjnej przerwie zaczynamy sezon teatralny we Wrocławiu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Pantomima zaprasza

Nowy sezon zaraz się zacznie, ale zanim się zacznie, można sobie potańcować. To ulubione zajecie dla wielu seniorów. Sporo osób wie doskonale, że takie niezbyt intensywne wygibasy dobrze robią na samopoczucie. Już w piątek 1 września kolejne „Panto tańczy” w ogrodzie przy Alei Dębowej 16.
„Ruch i taniec pełnią genialne funkcje społeczne – nie zapomnimy o tym we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Taniec jest najbardziej dostępną, naturalną i kulturotwórczą formą aktywności.Nikt tego nie wymyślił, a każdy to robi.

Potańcówki we Wrocławskim Teatrze Pantomimy to działanie interaktywne i budujące ważne umiejętności społeczne: komunikację pozasłowną, nawiązywanie relacji społecznych czy budowanie poczucia pewności siebie i umacniania wspólnoty.

Taniec to też doskonały, dostępny dla każdego, sposób na wyrażanie uczuć i emocji.

Chcemy stworzyć miejsce aktywności taneczno-teatralnej, zbudujemy społeczność w ruchu, w tańcu, w zabawie”. – mówi Agnieszka Charkot i zaprasza do wspólnej zabawy.

Reklama Reklama PolisyTravel

Plany Pantomimy

Właściwie już się dzieje. Zespół jeździ po Dolnym Śląsku z przedstawieniem „Mikrokosmos”. We wrześniu występy w Kłodzku i Miliczu. W Starej Piekarni we Wrocławiu będzie „Zbrodnia i kara” oraz od 16 do 27 września festiwal z cyklu Przestrzenie Sztuki – Taniec. Warsztaty i zajęcia dla różnych grup wiekowych. Świetne wydarzenie warte zainteresowania. Więcej szczegółów kliknij na stronie Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Opera Wrocławska

Nowy dyrektor Opery Wrocławskiej i nowy repertuar. Drugiego września koncert inauguracyjny. A później we wrześniu jeszcze 8 przedstawień dla dzieci. Będą wystawiane „Pchła Szachrajka” i „Sid — wąż, który chciał śpiewać”. Dla dorosłych w środku miesiąca balet „Karnawał zwierząt”. Natomiast pierwszego października premiera „Czarodziejski flet w Breslau”. Muzyka Mozarta i fabuła oparta na książkach Marka Krajewskiego o detektywie Mocku. Czekamy z niecierpliwością na rozwój wydarzeń w operze. A na „Czarodziejski flet w Breslau” radzę już rezerwować bilety. Będzie pełne zaskoczenie, co też udało się artystom z tej klasycznej opowieści fantazy zrobić w tym wystawieniu. Mroczne zaułki miasta, pełne nieprawości i grzech. Już teraz twórcy spektaklu uśmiechają się tajemniczo i twierdzą, że sami są zaskoczeni efektami.

Tymczasem w Imparcie

Nowy sezon Antykabaretu „Dobry Wieczór we Wrocławiu”. Ci, co lubią się pośmiać z taką lekką nutą zadumy, będą świetnie się bawili. Podobnie jak dzieci w czasie Dziecinady na przełomie września i października. Tutaj link do programu występów. To już dziesiąta edycja festiwalu. Zwykle są tłumy zachwyconych dzieci i nie ukrywających zadowolenia opiekunów, babć i dziadków. Niby dla dzieci, ale coś w tym jest, mówią dziadkowie i oglądają z zainteresowaniem spektakle. To wspaniałe doznanie, kiedy pomiędzy dziećmi na widowni i aktorami występuje taka wzajemna relacja i otwartość. Powstaje pytanie, czy to nie nasza wina, że kilkanaście lat później jesteśmy już zamknięci na otoczenie?

W Capitolu

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu słynie z tego, ze bilety na przedstawienia kupuje się z dużym wyprzedzeniem. Na wrzesień zostały ostatnie trzy. Więc nie ma co opisywać spektakli. Widzowie wiedzą, co im się podoba, co chcą oglądać na scenie. W październiku premiera „A statek płynie”, fabuła na podstawie filmu Felliniego. Jeszcze można dostać bilety na to przedstawienie.

Narodowe Forum Muzyki

Dla melomanów wrzesień to Wratislavia Cantans. W tym roku motywem przewodnim jest „Matka Natura”. Bilety na większość koncertów jest już sprzedana. Zostały ostatnie na mniej ciekawe według melomanów występy. Możecie sprawdzić na stronach NFM, co jeszcze w ramach Wratislavii można obejrzeć. Na pewno wystawę malarstwa Uli Dzwonik w foyer. Na wystawę wstęp wolny. Wernisaż 7 września. A, i przypominamy o miejskiej potańcówce na placu Wolności 9 września od 18:00 do 23.

Teatr Układ Formalny

Świetny spektakl w reżyserii Agaty Dudy Gracz, „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” w Centrum na Przedmieściu przy Prądzyńskiego. Tylko trzy przedstawienia. Zdecydowanie polecamy.

Po wakacyjnej przerwie

Po wakacyjnej przerwie

„Prometeusz” foto ze spektaklu w 2013 roku, fot.© Jerzy Dudzik

Oczywiście o wszystkich wydarzeniach przeczytacie na stronie Tutaj link  do Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego. A tam okaże się, że w październiku do Wrocławia, do Hali Orbita, zawita „Prometeusz” słynny spektakl z siłaczami i wyborną muzyką. Spektakl już dziesięć lat jest wystawiany w Polsce.

Teraz nie pozostaje nam seniorom nic innego, jak zaplanować sobie kulturalną jesień we Wrocławiu. Po ostatnich podwyżkach cen i szalejącej inflacji, gdy wiadomo, że nie warto oszczędzać, lepiej pieniądze rozdawać na artystów. I radość zagości w sercach po obu stronach, u widzów i u artystów.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Szaleństwo rokoka. Wystawa na jubileusz 75-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds