Polityka dla seniorów do 2030 r.

Premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zaprezentowali założenia dokumentu „Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo. Uczestnictwo. Solidarność”. Program wkrótce zostanie przekazany do konsultacji międzyresortowych. To pierwszy tego typu dokument rządowy uwzględniający wszystkie sfery życia seniorów. Pozwoli na usystematyzowanie i usprawnienie działań instytucji publicznych na rzecz osób starszych w Polsce. Rozwiązania te przyczynią się także do znacznej poprawy ich jakości życia oraz jak najdłuższej samodzielności.
Proponowana polityka społeczna została zaplanowana do 2030 r. Program opiera się na trzech filarach – bezpieczeństwie, uczestnictwie i solidarności. Te elementy są kluczowe, ponieważ stanowią gwarancję znacznego podniesienia jakości i poziomu życia osób starszych.
Dodatkowo w „Polityce społecznej wobec osób starszych 2030” po raz pierwszy zaprojektowano działania skierowane do niesamodzielnych osób starszych, m.in. opracowanie standardów w zakresie teleopieki i telepomocy oraz dostosowanie środowiska zamieszkania do możliwości funkcjonalnych tych osób.

Więcej na temat dokumentu i jego prezentacji TUTAJ 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds