41 Przegląd Piosenki Aktorskiej. Bilety już w sprzedaży.

41 Przegląd Piosenki Aktorskiej. Bilety już w sprzedaży.

Znamy już pełen program 41 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Znane są nazwiska wykonawców koncertów towarzyszących, światowych gwiazd i uczestników konkursu na interpretację piosenki aktorskiej.

Bilety na PPA

Piosenki Aktorskiej

plakat

Bilety są w sprzedaży od kilku dni, dostępne w kasach Teatru Capitol we Wrocławiu oraz online. Wystarczy wpisać PPA i zostaniecie przeniesieni na stronę tutaj z pełnym programem i cenami biletów. Ilość wolnych miejsc na poszczególne spektakle już mocno ograniczona, choć to zaledwie kilka dni od otwarcia sprzedaży.Teatr Muzyczny Capitol dawkuje emocje związane z udziałem w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Pierwsze nazwiska wykonawców jury wyłoniło w przesłuchaniach. Znajdziecie je tutaj .

Goście na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Emocje wywołują występy zaproszonych na to święto piosenki gości. Znana wrocławskiej publiczności Magda Kumorek będzie opowiadała, a może śpiewała, o sobie. Ma być odważnie i szczerze.
Portugalczyk Salvador Sobral, zwycięzca 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, wystąpi 26 marca w Synagodze pod Białym Bocianem.

Pomiędzy dobrym smakiem a kabaretowym skandalem.

Na PPA w programie Rewia pojawią się dla spragnionych inności Drag Queen. To  w Imparcie 25 marca spektakle o 18 i 21. Słynne Pussy Riot w Piekarni -Centrum Sztuk Performatywnych na księcia Witolda w dniu 22 marca. Pamiętacie film „Kabaret” w reżyserii Boba Fossa? Nie?  Tutaj go obejrzycie.

✔ Przeczytaj również: Gazeta Senior – rubryka KULTURA

Studenci na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Piosenki Aktorskiej

Magda Kumorek zapowiada udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Studenci Akademii Sztuk Teatralnych także włączyli się aktywnie do PPA. Na Braniborskiej w reżyserii Macieja Stuhra zobaczycie „Inni ludzie” oparte na prozie Doroty Masłowskiej. Maciej Stuhr tak mówi o przedstawieniu: „Szacunek do polszczyzny, ale też zabawa z nią; inteligencja i wielkie poczucie humoru podszyte jednak krzykiem rozpaczy – to powody, dla których Masłowska stała mi się bardzo, bardzo bliska od samego początku swojej twórczości. Dzięki niej bawimy się w teatr ze studentami, śmiertelnie poważnie, zaśmiewając się do łez”.

Galę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w tym roku wyreżyseruje Jan Klata. Przedstawienie „Wiązanka pieśni miłosnych” tradycyjnie w Teatrze Polskim. Duże zainteresowanie, dlatego dwa spektakle o 16 i 20.

Jeśli uzbroicie się w cierpliwość, to na pewno będziecie mogli obejrzeć niektóre występy na You Tube w kanale PPA. Oczywiście będzie działała także Telewizja Festiwalowa.

Jak będą wyglądały tegoroczne Tukany, dowiecie się w następnej relacji.

Przeczytaj także laureaci 40 PPA

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

✔ Przeczytaj również: Gazeta Senior – rubryka KULTURA

Gadał dziad do obrazu…Zadajesz pytanie-obraz odpowiada, tak działa…Aplikacja CoArt:

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds