Psychiatrzy. Poznaj sekrety polskich gabinetów

Psychiatrzy. Poznaj sekrety polskich gabinetów

Ponad 23% Polaków w swoim życiu cierpiało przynajmniej na jedno zaburzenie psychiczne. Eksperci zwracają uwagę na to, że liczba zaburzeń wzrasta i ta tendencja będzie się utrzymywała.

Psychiatria przez lata była uznawana za czarną owcę medycyny. Wciąż zresztą bu­dzi wiele kontrowersji, a osoby z zaburzenia­mi psychicznymi mierzą się z krzywdzącymi stereotypami. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami gabinetów i szpitali psychiatrycznych?

Ewa Pągowska szczerze i bez tabu rozmawia z psychiatrami o tym, jak wyglądają kulisy pracy w ich zawodzie i jaka jest naprawdę kondycja psychiczna Polaków. Podejmuje między innymi tematy związane z depresją, schizofrenią, a także leczeniem dzieci i mło­dzieży. Pyta o to, jakie konsekwencje dla na­szego zdrowia mentalnego będzie mieć do­świadczenie pandemii. Nie unika trudnych tematów – jak psychiatria sądowa, psycho­patia czy zaburzenia seksualne. Pyta o sto­sowanie elektrowstrząsów i psychodelików w leczeniu pacjentów. Sprawdza, ile prawdy jest w historiach o złych warunkach panują­cych w szpitalach i faszerowaniu dzieci leka­mi bez zgody rodziców.

Poznaj sekrety jednej z najbardziej tajemniczych specjalizacji medycznych!

Wydawnictwo Znak

Kupuj bezpiecznie online bez wychodzenia z domu TUTAJ

Artykuł partnerski

Może Cię również zainteresować: 

Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza spiżowej bramy. Magdalena Wolińska-Riedi

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds