Psycholog online

Psycholog online

Trudności życiowe w warunkach niepewności o swoje zdrowie, pracę, a także przyszłość gospodarki, sprawiają, że coraz więcej osób chce skorzystać z pomocy psychologicznej. Niestety, w przypadku epidemii koronawirusa, gabinety i poradnie nie pracują standardowym trybem. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy psychologicznej online, czyli nowoczesnej formy oddziaływań psychologicznych.

Psycholog online, czyli dlaczego warto przełamać stereotypy

Zmiany technologiczne, powszechny dostęp do Internetu i smartfonów, a także cyfryzacja, to najważniejsze przyczyny, dla których spotkania z psychologiem online są w ogóle możliwe. Niektóre osoby wciąż jednak uważają, że tylko spotkania stacjonarne ze specjalistą przynoszą rzeczywiste efekty. Warto przełamać ten stereotyp, ponieważ zdalna pomoc psychologiczna praktycznie niczym się nie różni od formy tradycyjnej – oczywiście poza miejscem odbywania spotkań. Dobry psycholog online to profesjonalista, który ma taki sam cel jak osoba przyjmująca w gabinecie lub poradni. Celem tym jest pomoc klientowi w jego problemach życiowych lub zaburzeniach. Konsultacja w formie online ma wiele zalet, ponieważ umożliwia nawet w najtrudniejszych czasach (na przykład w okresie epidemii) uzyskać pomoc psychologiczną, porozmawiać z drugą osobą i zyskać jej wsparcie oraz zrozumienie. Taka konsultacja świetnie sprawdzi się w przypadku osób chorych lub niepełnosprawnych, a także tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn dojechać na spotkanie w gabinecie. Konsultacje z psychologiem online świetnie sprawdzają się także w przypadku osób, które mają mało czasu z powodów zawodowych lub rodzinnych. Na spotkanie można umówić się na stronie PsychoCare, czyli tutaj: https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/

Reklama Reklama SU Bałtyk

Rodzaje spotkań z psychologiem online

Można wyróżnić dwa główne rodzaje pomocy psychologicznej online, czyli asynchroniczną i synchroniczną. Pierwsza z wymienionych form polega na rozmowie, która nie odbywa się w czasie rzeczywistym, a więc klient i terapeutą wymieniają ze sobą maila. Ten rodzaj nie jest zbyt skuteczny, dlatego dużo lepiej jest zdecydować się na formę synchroniczną, czyli oddziaływania psychologiczne w czasie rzeczywistym. W tym wypadku do rozmowy wykorzystywany jest komunikator video, na przykład Skype. Dzięki temu psycholog może zaobserwować mimikę, gesty i zachowania klienta, a także utrzymać z nim kontakt wzrokowy.

Reklama Reklama PolisyTravel

Pomoc psychologiczna online ma sens i jest skuteczna

Zgodnie z dotychczasowymi badaniami, pomoc psychologiczna w formie zdalnej jest tak samo skuteczna jak jej stacjonarny odpowiednik. Klient nie musi wychodzić z domu, może w bezpiecznych i spokojnych warunkach, na przykład w swoim łóżku lub przy biurku, porozmawiać ze specjalistą i uzyskać jego wsparcie. Zdecydowanie najtrudniejszy jest pierwszy krok ku zmianie, a dzięki spotkaniom w formie zdalnej klient może szybciej skontaktować się z psychologiem, a także samodzielnie wybrać odpowiedni termin i godzinę. Łatwy dostęp, a także oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy, to ogromne zalety konsultacji psychologicznych online. Jednocześnie efektywność jest taka sama jak w przypadku spotkań w gabinecie lub poradni. Właśnie dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów psychicznych, zaburzeń, lub trudności w życiu osobistym, czy też zawodowym, warto skontaktować się z psychologiem online. Z tego rozwiązania można skorzystać nie tylko w trudnej sytuacji, związanej z epidemią, ale także w przyszłości.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds