Seniorze, pomóż im dorosnąć do nowego życia

Seniorze, pomóż im dorosnąć do nowego życia

Śmierć taty boli zawsze. Nawet jeśli się go nie pamięta. Nawet jeśli był bohaterem i zginął na służbie.

Poznaj historie podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami

Martusia 

Martusia ma 5 lat. Uwielbia lepić pierogi. Zuzia ma 4 lata i chce zostać nauczycielką. Tymon ma lat 6, i uwielbia budować wieże z klocków. Łączy ich śmierć tatusiów.

Cześć!
Mam na imię Marta.
Mam 5 lat i chodzę do przedszkola.
W przedszkolu lubię rysować i bawić się z dziećmi.
Do przedszkola odprowadza mnie Mama.
Bo ja nie mam Taty.
Mój Tata jest w niebie.
Umarł daleko od domu, kiedy bronił innych ludzi.

Tata Martusi, st. chor. Rafał Celebudzki, służył w Afganistanie. Zginął 16 września 2014r., kiedy samochód kierowany przez zamachowca – samobójcę wbił się w kolumnę polskich pojazdów. Zostawił żonę i dwoje dzieci. Kiedy zginął, Martusia miała 1 miesiąc.

Zuzia

Cześć!
Mam na imię Zuzia.
Mam 4 lata.
Lubię śmiać się i dużo mówić.
Mam mówi, że mam to po Tacie.
„Po Tacie”, to znaczy, że jestem taka jak on, kiedy żył.
Bo mój Tata umarł, kiedy walczył ze złymi ludźmi.
Ja nie wiem jaki był mój Tata.

Tata Zuzi, st. asp. Cezary Mokrzewski, był specjalistą w Wydziale do Spraw Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji. Zginął 7 maja 2015 r. podczas konwojowania zatrzymanego. Zostawił trzyletnią córeczkę Hanię i żonę, która spodziewała się kolejnego dziecka. Zuzia przyszła na świat 2 miesiące po śmierci Taty.

Tymon

Cześć!
Mam na imię Tymon.
Mam prawie 6 lat.
Lubię budować z klocków wieże.
Takie ogromne – od ziemi do nieba.
Bo tam w niebie jest mój Tata.
Mój Tata umarł, kiedy pilnował porządku na drodze.

Tata Tymona, policjant mł. asp. Tomasz Frąszczak pracował w Referacie Kontroli Ruchu Drogowego w Szczecinie. Zginął 7 sierpnia 2015 r. kiedy jechał motocyklem na interwencję. Zostawił żonę i dwóch synów. Kiedy zginął, Tymon miał wtedy półtora roku.

Pomóż mi dorosnąć do nowego życia, wejdź na stronę www.dorastajznami.org i zobacz jak to zrobić.

Drogi emerycie, mimo, że rozlicza Cię ZUS to również możesz przekazać tym dzieciom 1% swojego podatku. Wystarczy, że wypełnisz PIT-OP, czyli tzw. Oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Jest to druk stworzony specjalnie do tej czynności. Trzeba tam wypełnić tylko 4 pola i gotowe! Pod linkiem Tutaj https://dorastajznami.org/pit-dla-emeryta-2/ możesz pobrać swój PIT-OP. KRS Fundacji Dorastaj z Nami to: 0000 36 12 65, wpisz go w pkt. 9 formularza. Dziękujemy!

Przekaż swój 1%,
wpisz w swój PIT nr KRS 0000 361265

Fundacja Dorastaj z Nami opiekuje się dziećmi poległych strażaków, ratowników górskich, policjantów i żołnierzy. Finansuje pomoc psychologiczną, naukę i zajęcia pozalekcyjne oraz pomoc doradcy edukacyjnego.

Prosimy o wsparcie na NR KONTA 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 Fundacja Dorastaj z Nami, ul. Ogrodowa 7, 00 – 893 Warszawa z dopiskiem „GAZETA SENIOR”

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds