Gazeta Senior wydanie kwiecień 4/2020

Zapraszamy do lektury Gazety Senior. Z dnia na dzień znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, która dla nikogo nie jest łatwa. Czytelnicy Gazety Senior, aktywni, pełni życia i głodni przygody, muszą odnaleźć się na życiowym postojowym. Wielkie plany muszą chwilę poczekać. Postaramy się umilić te chwile optymistycznym wiosennym wydaniem. 

Zawsze w formie Mariola Bojarska-Ferenc

Aktualny numer poświęciliśmy zdrowiu seniora, to bardzo szerokie pojęcie. Niemało kwestii leży w naszych rękach i nigdy nie jest za późno, aby zadbać o siebie. Zachęcają do tego wszyscy redaktorzy Gazety Senior oraz, zawsze w formie, Mariola Bojarska-Ferenc. Znana dziennikarka telewizyjna programów promujących zdrowie, a także autorka dziewięciu książek, regularnie prowadzi szkolenia dla kobiet i firm z life balance (z ang. równowaga życiowa). Ekspertka od zdrowego stylu życia, uznawana za prekursorkę tego trendu w Polsce. W rozmowie z Gazetą Senior opowiada, jak dba o siebie, ale także o najbliższych, jaką kuchnię lubi i gdzie kocha spędzać wakacje.

Zdrowa starość

W wydaniu przeczytacie m.in. jak spożytkować pół godziny dziennie dla zdrowia. Polecamy ciekawe lektury dla dbających o zdrowie seniorów. Zdrowie to także nasze myśli, emocje, uczucia, o czym w uroczym i przezabawnym felietonie pisze Alicji Pionkowska. Za to Krystyna Ziętak przybliża czytelnikom, jak wygląda trening pamięci i kreatywnego myślenia. Pierwszy raz będzie można wypełnić krzyżówkę.

Nowe technologie, nowe wyzwania dla seniorów

Nowoczesne technologie, a wśród nich także roboty zaczynają odgrywać coraz większą rolę w wielu dziedzinach naszego życia. Co ciekawe, tzw. roboty „społeczne” czy „osobiste” mogą pełnić rolę asystenta, opiekuna lub towarzysza, co opisuje Ilona Zakowicz. Natomiast na pytanie czym jest sztuczna inteligencja próbuje odpowiedzieć blogerka Alicja Pionkowska. Obserwujemy, że wielu z Was przechodzi szybki kurs nowych technologii, kryzys może pomóc odkryć nowe możliwości. Gratulujemy Wam determinacji.

Zmień termin, nie odwołuj

Publikujemy podsumowanie zaleceń dot. postępowania w czasie epidemii koronawirusa. Stosujcie się do aktualnych zaleceń, nawet jeśli robicie to niechętnie. Uważajcie na siebie i dbajcie o siebie. Z drugiej strony myślmy o czasie po epidemii. Przyłączamy się do akcji Zmień termin, nie odwołuj podróży, która może pomóc uratować branżę turystyczną. Jej bardzo ważnymi klientami są seniorzy.

Gazeta Senior online

Zachęcamy Was również do odwiedzania Gazety Senior w Internecie, gdzie codziennie znajdziecie najważniejsze i sprawdzone informacje ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych. Dziękujemy, że tak tłumnie zaglądacie na stronę GazetaSenior.pl


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


GAZETA SENIOR kwiecień 2020 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Sprawdź również więcej wydań Gazety Senior! KLIKNIJ TUTAJ

Prenumerata Gazety Senior na 2020 r. z dostawą do skrzynki pocztowej, więcej na temat TUTAJ

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds