WARTO tu być! Rozmowa z Felicjanem Andrzejczakiem

WARTO tu być! Rozmowa z Felicjanem Andrzejczakiem

Charakterystyczny, piękny głos i hit, który rozpoznają od pierwszej nutki Polacy od 0 do 100 lat. Felicjan Andrzejczak z Zespołem będzie gwiazdą tegorocznych Dni Seniora Wrocław 2021.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Linda Matus: W mediach krążyła wiadomość, że zachorował Pan na Covid–19. Trudno o to nie zapytać. Czy udało się powrócić do pełni sił? Czy choroba oszczędziła głos?

Felicjan Andrzejczak: Są sytuacje, kiedy czuję, że Covid dał mi się we znaki, tzn. niekiedy jestem bardzo osłabiony. Na szczęście płuca i głos są w bardzo dobrej formie.

Niedawno ukazała się płyta „10 lat samotności”, to pierwszy Pana krążek z zespołem Budka Suflera. Piosenki skomponował zmarły Romuald Lipko. Niektóre z nich to komentarz do aktualnej rzeczywistości np. utwór „Ziemia jest płaska” z tekstem Zbyszka Hołdysa. Czy usłyszymy je na koncercie? Czy będę to raczej utwory z Pana solowych płyt?

Piosenek z nowej płyty na razie nie będę ruszał, ale mamy zaplanowane koncerty, gdzie zagram z Budką Suflera. Na Dni Seniora przygotowaliśmy piękny repertuar, który nagrywałem przez całe życie. Pieśni z tekstami, które traktują o czymś i te piosenki będę chciał zaśpiewać. Oczywiście pojawi się stały program, czyli zaśpiewam słynną „Jolkę” oraz „Czas ołowiu” i „Noc komety”.

Czyli będzie można usłyszeć Pana „utrapienie” pt. „Jolka, Jolka, pamiętasz”, jak to żartobliwie określił Pan w jednym z wywiadów?

Dla mnie to jest wielka radość, kiedy padają pierwsze dźwięki tej słynnej pieśni. A reakcja publiczności po jej zaśpiewaniu… to jest bardzo przyjemne. Jak mógłbym zrezygnować ze śpiewania takie utworu.

Reprezentując „Gazetę Senior”, muszę zapytać: dostrzega Pan więcej plusów czy minusów upływającego czasu?

Prawie senior, a może już senior – kwalifikacji swojej nie znam, bo śpiewa mi się świetnie i czuję się w formie, choć pewnie pesel zalicza mnie do seniorów. Więc pesel to minus, ale jeżeli chodzi o moje możliwości wokalne i kondycję, to nie czuję różnicy. Niektórzy mówią mi nawet, że lepiej śpiewam niż kiedyś. To jest budujące i optymistycznie brzmiące.

Czy pandemia wpłynęła na sposób, w jaki planuje Pan teraz swoje zawodowe i prywatne przedsięwzięcia?

Pandemia bardzo nam, myślę tu o moim zespole, przeszkodziła. Tuż przed mieliśmy przygotowane numery na płytę, trzeba było tylko wejść do studia i nagrać. Obostrzenia przyblokowały to, ale jestem dobrej myśli. Teraz, gdy jest taka możliwość, chcemy trochę pograć dla ludzi, bo też, mówiąc wprost, musimy z czegoś żyć. Długo nie występowaliśmy, ostatni nieduży koncert, który pamiętam, dałem 8 marca 2020 r. na dzień kobiet. Trochę to już trwa.

Zaprośmy seniorów na koncert 8 września br. na Plac Gołębi na Wrocławskim Rynku.

Wszystkich seniorów chciałbym serdecznie zaprosić na to spotkanie. Przygotowaliśmy wyśmienity repertuar. Będą mogli Państwo posłuchać m.in. pięknej piosenki, którą napisała Agnieszka Osiecka do muzyki Seweryna Krajewskiego, która nosi tytuł „Warto”. Powinniśmy się bawić, bawić, bo warto żyć.

Przyłączamy się do zaproszenia i życzymy dużo zdrowia.

Dni Seniora – Wrocław 2021. Zapowiedź wydarzeń!

KONKURSY dla seniorów z całego kraju. Dni Seniora – Wrocław 2021

Linda Matus
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds