„THE OLD OAK” wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni [w kinach od 10 maja]

„THE OLD OAK” wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni [w kinach od 10 maja]

Ostatni film w karierze Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym strachu i wrogości. Reżyser kolejny raz podejmuje ważny temat społeczny i szuka nadziei tam, gdzie często trudno ją znaleźć. Film miał swoją światową premierę w Cannes, na kolejnych festiwalach filmowych otrzymał m.in. sześć nagród publiczności. 

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jeden z najważniejszych brytyjskich reżyserów Ken Loach kolejny raz podejmuje w swoim filmie ważny społeczny temat. We wzruszającej historii opowiedzianej w „The Old Oak” zastanawia się nad przyczynami ksenofobii u Brytyjczyków, i nie bez przyczyny odnosi się do głębokich systemowych zaniedbań na Wyspach.

„The Old Oak” – fabuła

Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji.

Wszystko zaczęło się zmieniać w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące za sprawą przemysłu górniczego miasto zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, zaczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie. Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego co obce znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką…

„The Old Oak” zwiastun [VIDEO]

THE OLD OAK” wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym wrogości, w kinach już od 10 maja.

Reżyser Ken Loach a problematyka społeczna

Ken Loach od samego początku swojej kariery zainteresowany był problematyką społeczną, do czego pewnie przyczynił się fakt, że pochodzi z rodziny robotniczej. Jego pierwsze filmy: „Czekając na życie” (1967), „Kes” (1969) czy „Życie rodzinne” (1971), zwróciły uwagę na jego wielki talent, czego tylko potwierdzeniem były kolejne produkcje. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, włączając w to canneńską Złotą Palmę, weneckiego Złotego Lwa, Cezara czy BAFTĘ. Wiele jego filmów przeszło do kanonu historii kina. Znany jest ze swoich socjalistycznych przekonań i zaangażowania w sprawy społeczne.

Współpracujący ze sobą od 1996 roku Ken Loach i Paul Laverty od zawsze poszukiwali prawdziwych historii, które trzeba opowiedzieć, które rzucają światło na dany problem, ujawniają lub komentują ludzkie doświadczenia. Podobnie jest z ich ostatnim filmem. Akcja „The Old Oak” opowiada historię, którą Laverty usłyszał o grupie uchodźców z Syrii przybywających do niewielkiego miasteczka w hrabstwie Durham. Niegdyś był to region trzech dobrze prosperujących gałęzi przemysłu: kopalni węgla, przemysłu stoczniowego i stali teraz jest to miejsce zapomniane przez Boga a ludzie żyją tu na skraju ubóstwa.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesuje Cię kino dla seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: Spadająca gwiazda francuska komedia slapstickowa [w kinach od 19 kwietnia]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds