Tureckie Wybrzeże Likijskie dla seniora. Plan objazdowej wycieczki

Tureckie Wybrzeże Likijskie dla seniora. Plan objazdowej wycieczki

Podczas gdy pogoda w Polsce nie rozpieszcza, ciepłe, malownicze zakątki południowo-zachodniej Turcji kuszą słońcem, czy to na wiosnę, czy jesienią. Wybrzeże Likijskie to słoneczna kraina łącząca w sobie piękno dzikiej przyrody z nowoczesną infrastrukturą turystyczną. Słynna turecka gościnność i pyszna kuchnia sprawią, że wypoczynek stanie się niezapomnianą przygodą!

Tureckie Wybrzeże Likijskie – trasa wycieczki krok po kroku

W planie wycieczki jest Antalya, Myra, Efez, Pamukkale i Hierapolis. Pierwszego dnia przylatujemy do Antalyi. A już od następnego dnia trasa wycieczki rozpocznie się drogą wzdłuż wybrzeża ze wspaniałym widokiem na Morze Śródziemne i strome szczyty gór Taurus. W Myrze zwiedzamy grobowce skalne, zobaczymy również kościół, w którym pochowany został Św. Mikołaj.
W Likii popłyniemy szlakiem żeglugowym rzeki Dalyan. Jedynie łodzią można dotrzeć na plażę Iztuzu, znaną również jako Plaża Żółwi, na końcu laguny.
Efez to doskonale zachowane antyczne miasto i jedne z największych na świecie wykopalisk archeologicznych. Święty Paweł Apostoł podczas swej trzeciej podróży misyjnej zatrzymał się właśnie tutaj. Z Efezem związana jest też postać św. Jana Ewangelisty, który tu właśnie spędził ostatnie lata życia i napisał swoją Ewangelię. Wielki Teatr, Świątynia Domicjana i Biblioteka Celsusa to zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy! Władze tureckie objęły teren ochroną tworząc w tym miejscu Park Narodowy, który objęło swoim patronatem UNESCO, wpisując go na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego.

Termy, wizyta w manufakturze dywanów, zakupy tradycyjnych wyrobów

Przejedziemy malowniczą doliną meandrów do Pamukkale (zwanego Bawełnianym Zamkiem), gdzie zobaczymy z daleka śnieżnobiałe wapienne tarasy. Będzie okazja do kąpieli w źródłach termalnych. Z drugiej strony Pamukkale zwiedzimy ruiny miasta Hierapolis z doskonale zachowanym teatrem. Zatrzymamy się też w należącej do Rządu Tureckiego manufakturze dywanów. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się poszczególnym etapom powstawania wyrobów, począwszy od hodowli jedwabników po techniki tkania.

Amfiteatr, Hierapolis, Turcja

Śnieżnobiałe wapienne tarasy

Śnieżnobiałe wapienne tarasy, Turcja

Antalya to jedno z najpiękniejszych miast Tureckiej Riwiery. Odwiedzimy m.in. symbol miasta – słynny żłobiony minaret Yivli. Turcja znana jest także z fabryk złota i skór. Można tutaj nabyć w korzystnych cenach biżuterię i wyroby skórzane. Uwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadami Karpuzkaldiran. Ósmego dnia transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Zabytki, Antalya, Turcja

Wodospad Karpuzkaldiran, Turcja

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej wycieczki KLIKNIJ TUTAJ

Tureckie Wybrzeże Likijskie – koszt wycieczki

Cena takiej wycieczki objazdowej zaczyna się od 1049 PLN za osobę i zawiera: przeloty renomowanymi liniami lotniczymi, opłaty lotniskowe. Do 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego na osobę. Noclegi w komfortowych hotelach. Śniadania w formie bufetu. Przejazdy nowoczesnymi autokarami. Opieka polskojęzycznego rezydenta. Interesujący program zwiedzania.

Biuro podróży Premio Travel specjalizujące się w wycieczkach objazdowych poza sezonem daje możliwość zwiedzenia tego pięknego rejonu Turcji, przez 8 dni, w bardzo dobrych cenach.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej wycieczki KLIKNIJ TUTAJ

Materiał sponsorowany

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds