Tylko 3 tygodnie na oglądanie KAF Young Art Prize 2024

Tylko 3 tygodnie na oglądanie KAF Young Art Prize 2024

Od 15 czerwca można oglądać KAF Young Art Prize 2024 na wrocławskim Rynku 27/28 w Krupa Art Foundation.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Młodzi i ich pomysły

To pierwsza edycja konkursu dla młodych osób artystycznych zajmujących się malarstwem. Krupa Art Foundation ogłosiła konkurs z nagrodami pieniężnymi i spotkała się ze sporym zainteresowaniem twórców. Do konkursu mogły zostać zgłoszone prace, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Nabór trwał do 31 marca i zgromadził 1597 obiektów malarskich. Uff westchnęła komisja i zabrała się do pracy. 14 czerwca na uroczystej gali zostały zaprezentowane publiczności w siedzibie galerii Rynek 27/28 prace 12 autorów. Rozdane zostały nagrody i ogłoszono beneficjentów nagród. Oczywiście największym wyróżnieniem jest możliwość zaprezentowania się publiczności w tak renomowanym miejscu.

KAF Young Art Prize 2024

już możliwość wystawienia prac jest nagrodą, fot.© Jerzy Dudzik

Tylko 3 tygodnie

Wystawa zostanie otwarta dla publiczności 15 czerwca i będzie dostępna tylko przez 3 tygodnie. Kurator wystawy tym razem miał trochę mniej pracy, bo nie musiał martwić się o koncepcję wystawy. Zajął się ustawieniem prac, by było ciekawie i kontrastowo. I tak jest. Wystawa wciąga, a akcenty znajdują się we właściwych miejscach. Sztuka współczesna jest w fazie poszukiwań. Niemniej ciągle służy do opisywania emocji twórcy.

Reklama Reklama PolisyTravel

Krupa Gallery i Krupa Art Foundation

Krupa Gallery i Krupa Art Foundation to siostrzane instytucje kultury nastawione na wspieranie młodych. To prywatna kolekcja dzieł sztuki oparta na doświadczeniach z zachodnich państw Europy. Od zawsze było tak, że ludzie bogaci otaczali się artystami. Na dworach grały orkiestry, malowali portrety wybitni malarze. To dzięki ludziom zasobnym finansowo możemy oglądać wspaniale galerie sztuki. Kolekcjonerzy czasami udostępniają swoje zbiory. I tak jest we wspaniałych wnętrzach Krupa Art Foundation na wrocławskim Rynku obok poczty. Warto tam zaglądać. O szczegółach przeczytacie na stronie tutaj link .

Miejsca artystyczne we Wrocławiu

Miejscem spotkań przechodniów mogą być artystycznie zagospodarowane Jatki z hołdem dla zwierząt w postaci rzeźb. Świetne miejsce z artystycznym zacięciem to kawiarnia Literatka na wrocławskim rynku. Zwolennicy relaksu mogą sprawdzić się na kozetce relaksacyjnej w pracowni szklarskiej w Podwórku Neonów. OP ENHEIM zaprasza na niezwykle ciekawy wystawy, to także prywatna inicjatywa kulturalna. Ciekawe wystawy współczesnych artystów prezentuje Galeria Miejska. Jednak Krupa Art Foundation jest wspaniale nowoczesna i elegancko stonowana. Zdecydowanie polecam.
A i przy okazji, w galerii jest kawiarnia, rozmowy o sztuce przy kawie smakują zdecydowanie lepiej.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds