V Krakowskie Senioralia 2018 – szczegółowy PROGRAM

Krakowskie Senioralia 2018 – szczegółowy PROGRAM
Dni Dialogu Międzypokoleniowego: 7-9 czerwca 2018

7 czerwca (czwartek), Plac Szczepański
10.30-11.00 Wielki Koncert „Artyści Seniorom”, Akt I
Wiązanki operowe w wykonaniu Magdaleny Pilarz-Bobrowskiej i Jakuba Oczkowskiego.
11.00-11.30 Wystąpienie Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego i wręczenie kluczy do Miasta Krakowa.
11.30-11.50 Koncert „Artyści Seniorom”, Akt II Śpiewamy Razem. Dzieła muzyczne z opery i operetki w wykonaniu Jana Migały, Michała Kutnika przy akompaniamencie Kristiny Kutnik.
11.50-13.00 Gala Konkursu: ogłoszenie wyników, otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom konkursów „Łączymy Pokolenia. Mój Kraków”, „Moja babcia, mój dziadek i ja”, „Wiosna, lato, jesień życia”.
13.00-14.45 Koncert „Artyści Seniorom”, Akt III Śpiewamy Razem. Popisy solistów opery i operetki, na scenie Karina Wiktor-Kałucka, Jan Migała, Michał Kutnik, Gabrysia i Piotruś Kutnik przy akompaniamencie Kristyny Kutnik oraz występ ANDRZEJA SIKOROWSKIEGO.
14.45-15.30 Pokaz Mody dla Seniorów grupa „VOGUE NOWA HUTA”.
15.30-16.30 Koncert „Artyści Seniorom” Akt IV Śpiewamy Razem. Wspólny śpiew seniorów i artystów. Do wspólnej zabawy zaproszą Lidia Jazgar, Kristin Wiktor-Kałucka z uczennicami i uczniami Szkoły Muzycznej z Nowej Huty, Jaga Wrońska, Marta Bizoń, Jakubowe Muszelki z Więcławic i Jan Migała.
16.30-17.00 Pokaz tańca w kręgu.
17.00-21.30 Potańcówka. Taneczną zabawę poprowadzą wodzirejowie, każdy blok muzyczny rozpoczniemy mini kursem tańca, a w trakcie zabawy odbędzie się wspólna nauka tańców integracyjnych w kręgu i układów tanecznych.
W trakcie: od. 10.00 do 16.30 w dużym namiocie
Wystawa prac plastycznych i fotograficznych wyróżnionych w konkursach.
Punkt Informacyjny Krakowskiego Centrum Seniora, gdzie będzie można zaopatrzyć się m.in. w Program Senioraliów, Informator o Centrach Aktywności Seniorów i harmonogram Dni Otwartych CAS oraz bezpłatny egzemplarz „Gazety Senior”. Dla chętnych seniorów wejściówki na inauguracyjny koncert „Letniego Festiwalu Operetkowego” na Wiśle i kosmetyki marki Bielenda (do wyczerpania zapasów).
Fundacja Ziko poprowadzi pomiar ciśnienia, badania cery, porady dermokosmetyczne i farmaceutyczne.

8 czerwca (piątek)
Dzień Otwarty w Centrach Aktywności Seniorów. Możliwość osobistego zapoznania się z ofertą zajęć prowadzonych w 35 krakowskich CAS-ach.
17.00-20.00 Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na występy taneczne seniorów i naukę tańca.

9 czerwca (sobota)
10.00-14.00 Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie. Przegląd Zespołów Teatralnych i Scenicznych Seniorów. Wystąpią: Teatr po Latach” ze Świątnik Górnych, Klub Samopomocy z ul. Krowoderskich Zuchów 6, CAS „Uskrzydlona Wieczysta”, CAS „ Nie Dzieli Nas Wiek”, Klub Integracyjny Niewidomego Seniora MDDPS, Dom Nr 3 MDDPS „Korczaczki” – spektakl pt. „Kuracjuszki”, CAS „117”, mini recital Leszka Długosza (poety i piosenkarza).

Drodzy Seniorzy, z uwagi na wielość atrakcji podczas Krakowskich Senioraliów prosimy o wyrozumiałość. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie, których nie można było uniknąć.

źródło: Gazeta Senior Kraj, wyd. 5.2018.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds