Warsztaty pisarskie dla seniorów

Jesienią tego roku rusza kolejna, czwarta już, edycja projektu PISZEMY+. Odbędzie się 30 bezpłatnych warsztatów twórczego pisania dla osób 60+ i spotkania integracyjne w Warszawie, Łodzi, Olsztynie i Poznaniu. Podczas zajęć seniorzy będą ćwiczyć umiejętności pisarskie, rozwijać wyobraźnię, szukać inspiracji w domowych archiwach, rozmawiać o książkach i tworzyć własne opowieści.

piszemy5

Pisanie to sposób na opowiedzenie komuś ważnej dla nas historii, rozpoczęcie rozmowy, zatrzymanie na chwilę uciekającego czasu. Dlatego już od czterech lat Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” w kilkunastu miastach w całej Polsce organizuje warsztaty twórczego pisania dla seniorów.
Na warsztaty zapraszane są osoby powyżej 60. roku życia. W czasie spotkań szlifują swoje umiejętności, rozwijają wyobraźnię, dzielą się doświadczeniami. I, oczywiście, rozmawiają o książkach i czerpią przyjemność z tworzenia własnych opowieści.
To już czwarta odsłona projektu – w 2013 r. w bezpłatnych warsztatach pisarskich wzięło udział ponad 450 seniorów, w 2014 r. – 430, a w 2015 r. – 464 osoby!
Tym razem w projekcie będzie mogło wziąć udział w sumie około 150 seniorów. Powstanie 10 grup, każda zostanie zaproszona na cykl trzech 5-godzinnych warsztatów i na spotkanie finałowe. Warsztaty są bezpłatne, ponieważ projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.


Na stronie www.piszemyplus.pl można przeczytać o samym projekcie, a także znaleźć relacje z warsztatów, które już się odbyły. Są tu też porady pisarzy, dziennikarzy, psychologów, historyków, redaktorów i wydawców na temat tego, jak, co i po co pisać.

Reklama Reklama PolisyTravel

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się ze Stowarzyszeniem „Koncentrat” telefonicznie: 691 937 428 lub pisząc na maila: stowarzyszenie.koncentrat@gmail.com

 fot. Jacek Łagowski / Koncentrat

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds