Wczasy dla seniorów poza sezonem – nad morzem czy w górach? [Wczasy z Lubatur]

Wczasy dla seniorów poza sezonem – nad morzem czy w górach? [Wczasy z Lubatur]

Wczasy dla seniorów w Polsce to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. Nie powinno to nikogo dziwić – dla osób starszych aktywny wypoczynek to świetna okazja, by móc pozwolić sobie na relaks, ciekawe aktywności oraz poznanie nowych miejsc czy ludzi. Stąd też w ostatnich latach oraz więcej ośrodków wypoczynkowych przygotowuje specjalną ofertę wczasów dla seniorów.

Jednym z ciekawych miejsc na wczasy dla seniorów jest Diuna Beskidy w Korbielowie, czyli nowy ośrodek wypoczynkowy. Podróż do tego miejsca można odbyć z Biurem Turystycznym Lubatur.

Materiał reklamowy Biura Turystycznego Lubatur

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wczasy dla seniorów poza sezonem – sposób na spokojny urlop

Jest wiele powodów, dla których warto zainteresować się wczasami poza sezonem. Jednym z nich są ceny. Wczasy poza sezonem to okres, kiedy można liczyć na bardziej przystępne ceny noclegów, a także atrakcji turystycznych czy nawet samego transportu. Ceny są wówczas niższe, ponieważ ośrodki wypoczynkowe mają mniejsze obłożenie, w związku z czym aktywniej poszukują nowych klientów-gości,

Zaletą takiego wariantu jest również spokojniejsza atmosfera – wczasy poza sezonem to niemal gwarancja, że będzie mniej zgiełku, co pozwoli na niezakłócony relaks.

Oczywiście, także poza sezonem możemy liczyć na piękną pogodę – letni okres wakacyjny to ostatnio przede wszystkim upały. Lejący się z nieba żar, to nie jest optymalny czas na odpoczynek dla seniora. Jeśli zatem preferujesz niższe temperatury, wczasy poza sezonem to rozwiązanie, które pozwoli Ci na cieszenie się pięknymi krajobrazami w czasie, gdy nie będzie tak gorąco.

Oprócz tego wczasy poza sezonem oznaczają większą elastyczność – jak już wiesz, dadzą Ci one, z uwagi na mniejszy popyt, więcej swobody w wyborze daty wakacyjnych wyjazdów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dostosować swoje plany do wolnych terminów. Dotyczy to zarówno długich wycieczek, jak i np. krótkich, weekendowych wyjazdów.

Wczasy za 13. emeryturę

Wczasy dla seniorów poza sezonem to dobry pomysł, by sfinansować je za pomocą… trzynastki lub czternastki. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w 2023 roku trzynastki są wypłacane wraz ze świadczeniami za kwiecień, a czternastki w okresie wrzesień-październik, okazuje się, że jest to świetny pomysł, by z wyprzedzeniem zaplanować wyjazd wakacyjny.

Zobacz również: Wczasy dla seniora. Urlop w cenie 13. emerytury! [MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ 2023]

Wczasy z Lubatur – nad morze albo w góry

Wśród biur turystycznych, które organizują wczasy dla seniorów, znajduje się Lubatur. Organizator dba o wszystkie aspekty wypoczynku, od noclegów aż po atrakcje turystyczne. To biuro turystyczne obsługuje i grupy zorganizowane (w tym np. związki emerytów i rencistów, kluby seniorów i UTW), oraz klientów indywidualnych.

Lubatur oferuje seniorom zakwaterowanie w ośrodkach DIUNA nad morzem, tzn. w Darłówku, Łebie, Jastrzębiej Górze, Wiciu, czy Pogorzelicy obok Niechorza. Seniorzy otrzymają tam komfortowo wyposażone pokoje, specjalne menu, lokalne wycieczki z przewodnikiem oraz bliskość morza.

Wypoczynek na wybrzeżu to nie jedyna możliwość, ponieważ wczasowicze mogą skorzystać również z nowego, położonego w górach ośrodka wypoczynkowego Diuna Beskidy (Korbielów), który – oprócz przepięknego górskiego krajobrazu – oferuje również liczne atrakcje, w tym strefę basenową z jacuzzi. Zwłaszcza poza sezonem jest to ciche, spokojne miejsce.

Oferta tej firmy to także liczne promocje i okazje. Przykładowo, dla seniorów, którzy planują wakacje z wnukami, Lubatur przygotował specjalną promocję w postaci 50% zniżki na dziecko do 12 roku życia. Wczasy z Lubatur to również brak ukrytych kosztów oraz bezkosztowa rezygnacja z wyjazdu w razie np. zachorowania.

Szczególnie warto zainteresować się regionami górskimi. Spokojne i ciche górskie ostępy mogą okazać się świetnym pomysłem, jeśli szukasz sposobu na wczasy dla seniorów 2023. Jednym z takich miejsc jest wspomniany już ośrodek wypoczynkowy Diuna Beskidy.

A może zamiast długiego urlopu… krótki, weekendowy wypoczynek?

Wakacyjny wypoczynek niekoniecznie musi oznaczać kilkunastodniowego odpoczynku. Może być to również krótki, weekendowy odpoczynek, w ofercie Lubatur obok wypoczynku trwającego od tygodnia do kilkunastu dni znajdziemy także krótsze pobyty.

Wczasy dla seniora. Katalog wczasów biura Lubatur

Warto zapoznać się z szeroką ofertą firmy prezentowaną w katalogu online, który obejrzysz TUTAJ. Znajdują się tam dokładne opisy ośrodków wczasowych i szczegółowe informacje na temat każdego pobytu. Miłej lektury i jeszcze milszego wypoczynku.


Jeżeli interesują Cię informacje na temat wczasów dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Wczasy dla seniora. Urlop w cenie 13. emerytury! [MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ 2023]

WIELKANOC, MAJÓWKA lub WCZASY nad morzem za 13. emeryturę [Lubatur]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds