Wiadomości z Krakowskiego Centrum Seniora

Wiadomości z Krakowskiego Centrum Seniora

Najświeższe informacje o tym, czym żyją teraz krakowscy seniorzy przekazała nam pani Janina Woźniak z Krakowskiego Centrum Seniora. Centrum jest stosunkowo młode stażem, jednak efekty jego działalności są już wyraźnie widoczne i to – dosłownie! – w całym mieście. Gratulujemy i czekamy na kolejne pozytywne wieści ze stolicy Małopolski.

Chór GospelSenior
Duża dawka pozytywnej energii czeka na wszystkich, którzy 30 listopada wybiorą się na koncert chóru GospelSenior „Nowa Huta E-MOTION”. Będzie to już trzeci publiczny występ chóru, który rozpoczął wspólne próby na początku października. Cały projekt miał zakończyć się właśnie uroczystym koncertem w ostatni dzień listopada, jednak członkowie chóru nie wyobrażają sobie, by po tylu wspaniałych chwilach mieli się po prostu rozstać. Zajęcia będą trwały nadal, dzięki wsparciu UMK. W planach jest już występ uświetniający uroczystość przyznawania certyfikatów laureatom konkursu „Miejsca Przyjazne Seniorom”. Chór zaprasza też członków. Spotkania odbywają się we wtorki w godz. 10.00-12.00. Zapisy i informacje – tel. 663 805 204.

Koncert „Nowa Huta E-MOTION”
Kiedy: 30 listopada
Gdzie: kościół Arka Pana, ul. Obrońców Krzyża 1, os. Bieńczyce w Nowej Hucie
Bilety: wstęp wolny, koncert jest dofinansowany z programu FIO Małopolska Lokalnie

Bezpłatne zajęcia
Krakowskie Centrum Seniora nieustannie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach. Oferta obejmuje:
zajęcia plastyczne w Klubie ArtSenior, sala 6, czwartki, godz. 10.00 – 12.00,
spotkania z mediatorami, pok.2, czwartki, godz. 16.00 – 17.30,
zajęcia w Klubie Dyskusyjnym, pok. 2, piątki, godz. 10.00 – 13.00,
zajęcia w Klubie E-Senior (grupy dla początkujących i zaawansowanych, różne terminy – zapisy i informacje w czasie dyżurów w KCS)
zajęcia w Klubie Sprawnego Seniora (gimnastyka, wycieczki, spacery z kijkami, wykłady – zapisy i informacje pod numerem telefonu 739 252 515)
W dalszym ciągu trwa akcja”Uwolnij książkę” oraz dyżury informacyjne dla seniorów.

Dyżury informacyjne
Kiedy: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10.00 –13.00, środa – w godz. 13.00-16.00
Gdzie: Krakowskie Centrum Seniora, os. Centrum C 10, tel. 12 616 78 32

54 Centra Aktywności Seniorów
W Krakowie jest przygotowywany Gminny Program Aktywności i Integracji Społecznej Seniorów. W ramach Programu mają w Krakowie powstać m.in. 54 Centra Aktywności Seniorów. Będą to wystandaryzowane i nowoczesne miejskie kluby seniora. Program jest przygotowywany przez Wydział Spraw Społecznych UMK. Był on już konsultowany z Radą Krakowskich Seniorów. To pierwszy dokument dany do konsultacji Radzie.

Większa czcionka na przystankach
Uczestniczki Akademii Obywateli Trzeciego Wieku „Aktywny Kraków 60” postanowiły pomóc miastu w lepszym dostosowywaniu się do potrzeb najstarszych mieszkańców. Dzięki ich sugestii w Krakowie zaczęto wymieniać rozkłady jazdy MPK na takie, które będą bardziej przyjazne oczom seniorów. Teraz o wiele łatwiej będzie sprawdzić godzinę odjeżdżającego autobusu i nie trzeba będzie w pośpiechu szukać okularów. O szczegółach akcji można przeczytać na specjalnie założonym profilu na Facebooku „Przyjazna komunikacja w Krakowie”.

Źródło: Czerwony Portfelik Senior, wydanie: Kraków listopad-grudzień 2014

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds