Witamina B complex – zestaw cennych składników rozpuszczalnych w wodzie

Witamina B complex – zestaw cennych składników rozpuszczalnych w wodzie

Witamina B complex to skoncentrowane źródło witamin z grupy B – składników rozpuszczalnych w wodzie, niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu człowieka, które mogą m.in. wspomagać funkcjonowanie układu nerwowego czy też wspierać metabolizm energetyczny. To kompleksowy preparat ułatwiający zaspokojenie zapotrzebowania ustroju na wartościowe związki.

Materiał reklamowy OstroVit

Witamina B complex – co to?

Witaminy z grupy B to związki azotowe, które są składnikami rozpuszczalnymi w wodzie – nie są magazynowane w ludzkim organizmie, a ich nadmiar jest usuwany z ustroju wraz z moczem i potem. To składniki egzogenne, które muszą być dostarczane do organizmu z zewnątrz – wraz z codziennym pożywieniem lub w formie suplementów diety, ponieważ człowiek nie jest zdolny do ich samodzielnej syntezy.

Witamina B complex to natomiast zestaw wartościowych witamin z grupy B, który stanowi skoncentrowane źródło pożądanych substancji rozpuszczalnych w wodzie. To preparat dostarczający do ustroju niezbędne witaminy z grupy B, takie jak tiamina (witamina B1), ryboflawina (witamina B2), niacyna (witamina B3), kwas pantotenowy (witamina B5), pirydoksyna (witamina B6), biotyna (witamina B7), kwas foliowy (witamina B9) oraz kobalamina (witamina B12).

Żywieniowe źródła witamin z grupy B

Witaminy z grupy B to substancje powszechnie występujące w żywności, które można znaleźć zarówno w pokarmach roślinnych, jak i zwierzęcych.

Za źródła witamin z grupy B uznaje się m.in. drożdże, suche nasiona roślin strączkowych, a także mleko i przetwory mleczne, owoce i warzywa oraz jaja. Wyjątek stanowi natomiast witamina B12, którą można dostarczać do ustroju wyłącznie z produktami pochodzenia zwierzęcego – składnik występuje w podrobach, mięsie czy produktach mlecznych.

Właściwości i działanie witaminy B complex – jak witaminy z grupy B oddziałują na organizm człowieka?

Witaminy z grupy B mogą wykazywać wszechstronny wpływ na organizm człowieka. Choć poszczególne związki mogą w różny sposób wpływać na pracę ludzkiego ustroju, wszystkie są potrzebne do codziennego, prawidłowego funkcjonowania.

Zgodnie z dotychczas uzyskanymi danymi, tiamina i ryboflawina przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i wspierają właściwą pracę układu nerwowego, z kolei niacyna pomaga w utrzymaniu optymalnego stanu błon śluzowych i wspomaga zachowanie zdrowej skóry. Kwas pantotenowy pomaga natomiast w utrzymaniu sprawności umysłowej na optymalnym poziomie oraz wpływa na właściwą syntezę i metabolizm witaminy D, niektórych neuroprzekaźników oraz hormonów steroidowych. Witamina B6 przyczynia się do optymalnego metabolizmu cysteiny i homocysteiny, biotyna wspomaga zachowanie zdrowych włosów i skóry, z kolei kwas foliowy uczestniczy w procesie podziału komórek i wspiera syntezę aminokwasów. Witamina B12 pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, a co więcej, wspiera właściwą produkcję czerwonych krwinek.

Witamina B complex – suplementacja

Na rynku suplementów diety można znaleźć jednoskładnikowe preparaty, zawierające jedną z witamin z grupy B, a także wieloskładnikowe produkty, które dostarczają do ustroju człowieka jednocześnie wiele pożądanych mikroskładników. Dobór odpowiedniego suplementu diety stanowi kwestię indywidualną, zależną od potrzeb i preferencji konsumenta.

Warto zwrócić uwagę na witaminę B complex, która stanowi skoncentrowane źródło wielu witamin z grupy B – preparat może okazać się szczególnie pomocny wśród osób wyróżniających się zwiększonym zapotrzebowaniem na mikroskładniki, a także może ułatwić odpowiednią podaż cennych związków wśród osób, które borykają się z niedoborami witamin z grupy B.

Poszukując witaminy B complex warto zapoznać się z produktem, jakim jest https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-witamina-b-complex-90-tabletek-16713.html – wysokiej jakości suplement diety, dostępny w postaci łatwych do połknięcia tabletek, który stanowi kompleksowe wsparcie ludzkiego organizmu.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds