Wrocław najlepszą miejscówką turystyczną w 2018 roku

Internauci i turyści uznali Wrocław za najlepszy kierunek do zwiedzania w 2018 roku. W rywalizacji uczestniczyło 20 miast znanych ze wspaniałych atrakcji turystycznych. Wrocław otrzymał największą ilość głosów i otrzymał tytuł European Best Destination 2018.

Statuetka
Prezydent Rafał Dutkiewicz odebrał w środę, 4 kwietnia, z rąk prezesa organizacji European Best Destinations, Maximiliena Lejeune, statuetkę na najlepszy europejski kierunek turystyczny 2018 r. Po Europejskiej Stolicy Kultury, po Igrzyskach The World Games, to kolejne wyróżnienie i promocja Wrocławia. Jest się z czego cieszyć i być dumnym. Do konkursu zostało zgłoszonych 20 miast w tym tak znane, jak Bilbao, Colmar, Hvar, Ryga, Mediolan, Ateny, Budapeszt, Lizbona, Bohinj, Praga, Kotor, Paryż, Wiedeń i Amsterdam. W głosowaniu wzięło udział ponad 320 tysięcy turystów i największa ilość głosujących, ponad 41 tysięcy osób zdecydowało, że Wrocław został wyróżniony prestiżową statuetką i tytułem.

św. Jadwiga, srebrna figura z ołtarza Jerina

Atrakcje Wrocławia

Uroczystość wręczenia statuetki na najlepszą destynację w 2018 roku odbyła się w Hydropolis, jednej z ważniejszych atrakcji Wrocławia. Hydropolis odwiedza rocznie do 300 tysięcy zwiedzających podobnie jak Panoramę Racławicką. Największą atrakcja Wrocławia jest oczywiście Afrykarium z ponad milionem odwiedzających. Narodowe Forum Muzyki zaprasza na koncerty muzyki klasycznej w jednej z najlepszych sal koncertowych w Europie. Niełatwo kupić bilety na koncerty światowej sławy orkiestr i solistów. Teatr Muzyczny Capitol to przeglądy Piosenki Aktorskiej i rewelacyjne spektakle muzyczne. Opera Wrocławska zasłynęła z wielkich plenerowych wystawień operowych. Teatr Współczesny, Teatr Komedia, Teatr Lalek, ale też Teatr Pieśń Kozła wystawiający ambitne spektakle często w języku angielskim. Festiwale filmowe są słynne na całą Polskę. Sztuka kulinarna we Wrocławiu to festiwale „Europa na widelcu” koniec maja- początek czerwca, Festiwal Piwa na stadionie i „Dni karpia z doliny Baryczy” zawsze skupiają tłumy. Równie interesująca jest bogata oferta barów, restauracji z różnych epok i stron świata do najbardziej nowoczesnej kuchni molekularnej. Lokalne mini browary oferują niespotykane gdzie indziej świeżo warzone piwo.

Betard Wrocław

Ilu turystów przyjeżdża do Wrocławia? Biuro Promocji Miasta szacuje, że między 4 a 5 milionów. Miłośnikom spacerów wśród starych uliczek Wrocław proponuje Stare Miasto i Ostrów Tumski, nowoczesna architektura to okolice placu Dominikańskiego i Placu Strzegomskiego. Liczne muzea i wybitne obrazy z „Madonną pod jodłami” Cranacha przyciągają miłośników dawnego malarstwa. W Pawilonie 4 Kopuł zobaczą państwo wybitne prace sztuki współczesnej. Obok pawilonu, wieczorami zachwyca multimedialna fontanna. Rejsy po Odrze statkami rzecznymi to atrakcja sama w sobie.

Oto Wrocław, najlepszy cel turystycznej podróży w 2018 roku.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds