Za 100 dni otwarcie The World Games 2017

Już 20 lipca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się uroczystość otwarcia Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

_DSC0908

 

To będzie duże wydarzenie muzyczne i bardzo kolorowe- zapowiadają organizatorzy. Reżyserem jest znany satyryk, a także reżyser Krzysztof Materna, którego zmartwieniem jest, by przemówienia oficjeli nie trwały zbyt długo. Ceremonia otwarcia odbędzie się z dużym rozmachem na Stadionie Miejskim 20 lipca. Wystąpi kilka gwiazd „Radzimir” »Jimek« Dębski, Steve Nash & Turntable Orchestra, Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Igor Herbut z zespołu Lemon, czy BeMy. Scenografia będzie ustawiona na trybunie C, a scena będzie w centralnym punkcie stadionu. To ważne przy zakupie biletów.

_DSC0921

W ciągu 10 dni na terenie Wrocławia i okolicznych miast będzie rywalizowało w różnych dziedzinach 3500 sportowców z ponad 100 krajów. Będzie można oglądać sumo i sporty lotnicze, bule i taniec towarzyski, karate, kręgle, i oczywiście żużel. Trzydzieści jeden dyscyplin sportowych na trawie, żużlu, wodzie i w powietrzu. Nawet Narodowe Forum Muzyki będzie areną zmagań w trójboju siłowym. Przyjadą łucznicy i grający w bilard. Ogromna różnorodność.
Większość obiektów już jest właściwie gotowa na przyjęcie sportowców. Na Wejherowskiej czynne są już baseny, stadion Olimpijski po remoncie został otwarty w ostatnią sobotę. Na torze wrotkarskim ostatnie prace przy nawierzchni.

Punkt informacyjny TWG (The World Games 2017) w Barbarze. Tam można zaopatrzyć się w foldery informacyjne i gadżety. Natomiast bilety na poszczególne areny sportowe, na ceremonię otwarcia, na ceremonię zamknięcia przez stronę e bilet.pl lub tradycyjnie w Empik. Ceny biletów zaczynają się od 10 złotych.
Prezydent Wrocławia zarządził uruchomienie zegara odliczającego dni i godziny do rozpoczęcia największej imprezy sportowej w Polsce w 2017 roku.

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds