Zapłać podatek w banku lub online! Udogodnienia dla seniorów we Wrocławiu

Zapłać podatek w banku lub online! Udogodnienia dla seniorów we Wrocławiu

Pracownicy Urzędu Miejskiego doręczają decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, leśnego i rolnego. Właściciele nieruchomości będą mieli czas na uregulowanie podatków do 15 marca. Jak to zrobić? W banku lub online – bez prowizji.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Podatki: od nieruchomości, rolny i leśny do 15 marca można uregulować zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem bankowości internetowej:

  • bez prowizji w 20 oddziałach PKO Bank Polski S.A. na terenie Wrocławia oraz 6 placówkach w: Bielanach Wrocławskich, Jelczu Laskowicach, Kątach Wrocławskich, Oleśnicy, Oławie oraz Siechnicach.
  • bez prowizji za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Płatniczej Wrocławia PLIP
  • za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz w placówkach bankowych i pocztowych.

Co ważne – Punkty Obsługi Bankowej PKO Bank Polski, zlokalizowane na terenie Urzędu Miejskiego Wrocławia są nieczynne.

To duże ułatwienie dla mieszkańców Wrocławia. Podatku nie opłacamy już w Centrum Obsługi Podatnika przy ulicy Kotlarskiej. Na takich samych zasadach zrobimy to w 20 punktach na terenie całego miasta. To szczególnie ważne dla osób, które nie korzystają z płatności elektronicznych, na przykład części seniorów – podkreśla Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

Decyzje są doręczane

Już od 4 lutego pracownicy Urzędu Miejskiego doręczają mieszkańcom Wrocławia ok. 200 tys. decyzji w sprawie wysokości podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego. Są one doręczane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. W związku z sytuacją epidemiologiczną akcja jest prowadzona w pełnym reżimie sanitarnym, z zachowaniem środków ochrony. Co ważne, decyzje niedoręczone do 1 marca będą wysłane listami poleconymi za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, za pośrednictwem Poczty Polskiej, na adresy korespondencyjne wskazane przez podatników.

Warto dodać, że decyzje w sprawie podatku od nieruchomości można co roku otrzymywać drogą elektroniczną i bezpiecznie odbierać je na ePUAP. Wystarczy złożyć w Urzędzie Miejskim wniosek, który będzie zawierał adres skrytki na ePUAP.

Można to zrobić elektronicznie przez ePUAP (wybierając pismo ogólne do urzędu), a także drogą pocztową lub osobiście w Centrum Obsługi Podatnika.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Urzędu Miejskiego Wrocławia pod numerem telefonu 71 777 77 77 oraz na stronie BIP UMW w zakładce dotyczącej Wydziału Podatków i Opłat.

Może Cię zainteresować:

Od drzwi do drzwi – Akcja Zmień Piec bezpośrednio u mieszkańców Wrocławia

Seniorzy pojadą na szczepienie Uberem. 10 000 darmowych przejazdów!

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds